Bombameglepetés: Elbukta a Juventus az olasz örökrangadót - videó, tabella

Az eddigi csak szenvedő Internazionale 2-1-re verte a bajnoki címvédőt.
Dudás Gábor 2016. szeptember 18., vasárnap 17:59
Szerző: Dudás Gábor 2016. szeptember 18., vasárnap 17:59

TABELLA: A Serie A állása itt - kattints!

Az utóbbi szűk egy évben a bajnokságban összesen két vereséget szenvedő, mellette 29-szer nyerő és az idényt is háromból három sikerrel kezdő Juventus volt a toronymagas favoritja a Derby D’Italiának, annak ellenére is, hogy Milánóban találkozott az Interrel, hiszen a házigazda első három meccsén csak 4 pontot szerzett és az Európa Ligában is rögtön belefutott egy kellemetlen tasliba az izraeli Hapoel Beer Sheva ellen.

Nem estek egymásnak a csapatok, sokáig kiegyenlített csata folyt a pályán, az Inter kemény védekezéssel igyekezett elejét venni a hazai akcióknak, sőt, volt néhány ígéretes próbálkozása is a kék-fekete gárdának. A Juve sem ment a szomszédba a neccesebb belépőkért ,erről a sárga lapok féidei eredménye (0-3) is árulkodott.

A 66. percben azonban a vendégek szereztek vezetést Lichtsteiner góljával, ám az Inter két percre rá, Icardi fejesével egyenlíteni tudott. Sőt, újabb tíz perc elteltével, Perisic ugyancsak fejesből született találatával már a házigazda vezetett (Icardi volt ezúttal az előkészítő).

Nyomott az egyenlítésért a Juve a hajrában, Higuaín és Khedira fejese, illetve Pjanic lövése sem volt veszélytelen, de az eredmény már nem változott, hiába kapott Banega hat perc alatt két sárgát a hajrában. 2-1-re győzött az Inter, megszakítva a Juventus sorozatát, hiszen a milánóiak 2010 óta nem győzték le nagy riválisukat hazai pályán.

Internazionale – Juventus 2-1 (Icardi 68., Perisic 78., ill. Lichtsteiner 66.)

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.