Alighanem újra bajnok a Juventus: Ott is nyertek, ahol egy éve senki - videó

Szinte behozhatatlan, 16 pontos előnyre tett szert a Serie A tabelláján a torinói sztárcsapat elsőszámú üldözője, a hazai pályán épp egy éve veretlen Napoli otthonában. Az 1-2-es rangadó góljai videón.
Dudás Gábor 2019. március 3., vasárnap 22:25
Szerző: Dudás Gábor 2019. március 3., vasárnap 22:25

Már a 25. percben előnybe került a Juve, pedig (ekkor még) nem is született gól: Meret kapustól lopta el a labdát Cristiano Ronaldo, a hálóőr pedig elgáncsolta a tizenhatos előterében, amiért azonnali piros lapot kapott. A kiállítással együtt megítélt szabadrúgást aztán Pjanic a 27. percben, 17 méterről az újonnan beállt Ospina kapujába tekerte.

Elsősorban a lengyel Zielinski jóvoltából ugyan tíz emberrel sem állt messze a Napoli, hogy egyenlítsen, azonban jött ehelyett az újabb vendégtalálat. Emre Can egy jobb oldali beadás után fejelt a kapuba.

A 47. percben jött egy újabb csavar: az első gólt szerző Pjanic második sárgával kiállt. A 61. percben szépítettek is a déliek, Insigne bal oldalról érkező labdáját Callejón vágta közelről a hálóba. Sőt, a 83. percben vissza is jöhetett volna a meccsbe a Napoli, ám az Alex Sandro kezezése miatt megadott videóbírós 11-est Insigne a kapufára lőtte. Maradt az 1-2, a Juventus megtette a talán legfontosabb lépést újabb bajnoki címe felé, a Napoli pedig a legrosszabbkor és kereken egy év után veszített tétmeccset hazai pályán.

Serie A, 26. forduló:

Napoli – Juventus 1-2 (Callejón 61., ill. Pjanic 27., Emre Can 39.) - piros lap: Meret (Napoli, 25.), ill. Pjanic (Juve, 47.)

Atalanta – Fiorentina 3–1 (Ilicic 28., A. Gomez 34., Gosens 59., ill. Muriel 3.)

Udinese – Bologna 2-1 (De Paul 25. – 11-esből, Pussetto 79., ill. Palacio 39.)

Genoa – Frosinone 0-0

Torino – Chievo 3-0 (Belotti 76., Rincon 92., Zaza 93.)

SPAL – Sampdoria 1-2 (Kurtic 94., ill. Quagliarella 4., 11.)