Bombameglepetés a Napoli meccsén, ilyen még nem történt Nagy Ádámékkal - olasz eredmények

Ez történt a Serie A vasárnap délutáni meccsein. Videókkal!
Dudás Gábor 2016. október 2., vasárnap 15:10
Szerző: Dudás Gábor 2016. október 2., vasárnap 15:10

TABELLA: A Serie A állása itt - kattints!

A Bologna védője, Daniele Gastaldello a 43. és a 44. percben óriási bajba sodorta csapatát, ennyi idő alatt szedett össze két sárgát a rutinos, korábbi olasz válogatott bekk. Az első játékrészben aktívan és megbízhatóan futballozó Nagy Ádámot a szünetben cserélte le edzője, helyére taktikai okokból a görög védő, Oikonomou állt be.

A Genoa végül ki tudta használni emberelőnyét, Diego Smeone fia, Giovanni talált be a 77. percben a hazai kapuba. A hajrában újabb két piros lapot mutatott fel Maresca játékvezető, a svájci válogatottal hamarosan Budapestre látogató Dzemaili a 87., a vendégektől Gentiletti a 85. percben jutott a kiállítás sorsára. A 0-1 a Bologna első hazai vereségét jelentette az idényben.

A két magyar légiósát, Balogh Norbertet és Sallai Rolandot is a kispadon jegelő Palermo a 95. percig 1-0-ra vezetett a Sampdoria pályáján, Nestorovski találatával, de a 92. percben tíz emberre fogyatkozó vendégek ekkor kapituláltak, Bruno Fernandes szerezte a drámai egyenlítő gólt.

Kikapott viszont nagy meglepetésre a Napoli, amely ezzel négypontos hátrányba került a Juventushoz képest. Az Atalanta már a 9. percben előnybe került Petagna találatával, és hiába a vendégrohamok, meg is őrizte ezt az előnyt a lefújásig.

SERIE A, 7. FORDULÓ:

Bologna – Genoa 0-1 (Simeone 77.)

Atalanta – Napoli 1-0 (Petagna 9.)

Cagliari – Crotone 2-1 (Di Gennaro 38., Padoin 56. ill. Stoian 91.)

Sampdoria – Palermo 1-1 (B. Fernandes 95., ill. Nestorovski 60.)

Empoli – Juventus 0-3 (Dybala 65., Higuaín 67., 70.)

18:00: AC Milan – Sassuolo

18:00: Torino – Fiorentina

20:45: AS Roma – Internazionale

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.