A Milan a Serie A élén: Ibrahimovic gyorsan megnyitotta a gólcsapot az edzőjük 400. meccsén - videó

A mérkőzést második helyezettként kezdő AC Milan magabiztos, háromgólos győzelmet aratott a kiesés ellen küzdő Venezia otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának első vasárnapi találkozóján, s ezzel az élre ugrott a tabellán.
Dudás Gábor 2022. január 9., vasárnap 16:00
Szerző: Dudás Gábor 2022. január 9., vasárnap 16:00

A Milan Zlatan Ibrahimovic révén már a 2. percben megszerezte a vezetést, és ugyan folyamatosan jelentős mezőnyfölényben játszott, az újabb gólt csak a második félidő legelején, a 48. percben tudta megszerezni.

Az első találathoz hasonlóan ezúttal is Rafael Leao adta a gólpasszt, csak most Theo Hernandeznek. A végeredményt is a francia játékos állította be, aki az 59. percben Michael Svoboda piros lapot érő kezezése után értékesítette a megítélt büntetőt.

A lombardok vezetőedzője, Stefano Pioli mérföldkőhöz a Serie A-ban, hiszen a 400. meccsén ülhetett a kispadon. A Milan vezeti a tabellát jelenleg, egy ponttal megelőzve a két mérkőzéssel kevesebbet játszott Internazionalét. (MTI / csakfoci.hu)

Serie A, 21. forduló:

Venezia - AC Milan 0-3 (Ibrahimovic 2., T. Hernández 48., 59. – 11-esből) - piros lap: Svoboda (58.)

14:30: Empoli – Sassuolo

16:30: Napoli – Sampdoria

16:30: Udinese – Atalanta

18:30: AS Roma – Juventus

18:30: Genoa – Spezia

20:45: Internazionale – Lazio

20:45: Hellas Verona – Salernitana