13 ultrát tiltottak ki az összes olasz stadionból - ez áll a háttérben

A Laziót 50 ezer euróra (15,5 millió forint) büntette az Olasz Labdarúgó Szövetség (FIGC) csütörtökön szurkolóinak antiszemita akciója miatt.
Dudás Gábor 2018. január 25., csütörtök 13:02
A Laziót 50 ezer euróra (15,5 millió forint) büntette az Olasz Labdarúgó Szövetség (FIGC) csütörtökön szurkolóinak antiszemita akciója miatt.
Szerző: Dudás Gábor 2018. január 25., csütörtök 13:02

Az októberi Lazio-Cagliari bajnoki mérkőzésen a szélsőséges római ultrák olyan matricákkal ragasztották tele az Olimpiai Stadion nézőterén a Curva Sud-szektor üléseit – ahol az AS Roma szurkolóinak kemény magja szokott helyet foglalni –, amelyeken az 1945-ben a bergen-belseni koncentrációs táborban meghalt Anna Frank volt látható az AS Roma sárga-bordó mezében.

A római rendőrség napokon belül elfogta a húsz elkövetőt, akik közül 13-at kitiltottak az olaszországi sporteseményekről. Az FIGC vizsgálóbizottsága két zárt kapus mérkőzést is javasolt, de a fegyelmi döntésben csak a pénzbírság szerepel.

A mostani szezonban a Laziót már megbüntették – két meccsre szóló szektorbezárásra – rasszista szurkolói rigmusok miatt. (MTI)

Átigazolások
Légiósok
Sallai Roland
Állítólag a Tottenham Hotspur és a Nottingham Forest is figyeli Sallai Rolandot, de a Galatasaray nem adná el a magyar játékost.
Szpari
Helyzetjelentés
Több nyíregyházi játékos jövőjéről nyilatkozott Fekete Tivadar sportigazgató.
Kisvárda
Magyar jelöltek
Révész Attila több hazai szakemberrel is tárgyal a vezetőedzői poszt kapcsán.
Tovább az összes átigazoláshoz