Nikolics negyedjére is gólkirály, több védőnk remekelt, Európán kívülről jöttek a magyar gólok – légióskörkép

A Magyarországon kétszer, Lengyelországban egyszer gólkirály Nikolics Nemanja az MLS-ben sem adta alább, sorozatban negyedszer lőtte a legtöbb gólt abban a bajnokságban, amelyikben szerepel. Részletes körkép a külföldön játszó magyar futballistákról.
Csakfoci Admin 2017. október 23., hétfő 12:24
Szerző: Csakfoci Admin 2017. október 23., hétfő 12:24

Németország

Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig 1-0-ra legyőzte a VfB Stuttgartot a Bundesliga szombati játéknapján. A magyar válogatott hálóőr végig védett, együttese pedig a 3. a német első osztályban, lemaradása mindössze egy pont a listavezető Borussia Dortmunddal szemben.

A sérült Szalai Ádámot továbbra is nélkülöző Hoffenheim 1-1-es döntetlent ért el a Wolfsburg otthonában rendezett vasárnapi bajnokin úgy, hogy a hazaiak a hosszabbításban egyenlítettek.

A Dárdai Pál vezette Hertha BSC 1-1-es döntetlent el a Freiburg otthonában. A berliniek 1-0-s hazai vezetés után két büntetőt is kaptak, de csak egyiket értékesítették. A Hertha 11. a német élvonalban.

A Megyeri Balázst és Pintér Ádámot foglalkoztató Greuther Fürth 3-1-re kikapott az Union Berlin otthonában a Bundesliga II-ben. Kapusunk sérülés miatt nem került keretbe, Pintér a kispadon ült. A Fürth 7 ponttal utolsó előtti a tabellán.

Olaszország

Nagy Ádám csapata, a Bologna 1-0-ra kikapott az Atalanta otthonában rendezett Serie A-mérkőzésen. Nagy a cserepadon ült, nem állt be. A Bologna 8. a bajnoki táblázaton.

A sérüléséből nemrég felépült Balogh Norbertet nem nevezték a Palermo keretébe, a Serie B-ben szereplő gárda hazai pályán 2-0-ra kikapott a Novarától.

Spanyolország

A még mindig sérült Hidi Patrik nem kerülhetett be a Real Oviedo meccskeretébe a másodosztályú bajnokin, amelyen csapata 2-0-ra legyőzte a Cordobát. Az Oviedo 14. a tabellán.

Franciaország

Fontos győzelmet aratott a Lang Ádámot foglalkoztató Dijon a Ligue 1-ben, amely idegenben verte 2-1-re az utolsó helyezett Metz csapatát. Lang a kispadon kapott helyet, együttese a még épp bennmaradó, 17. helyen tartózkodik.

Remekül tért vissza a pályára sérülése után Bese Barnabás: a válogatott jobbhátvéd kezdőként lépett pályára a Le Havre színeiben a Chateauroux elleni francia másodosztályú bajnokin. Bese jó játékkal, pontos beadásokkal és gólpasszal segítette a Le Havre-t, amely 1-1-re végzett ellenfelével.

Anglia

Bogdán Ádám ezúttal sem került be a Tottenham ellen, idegenben 4-1-re veszítő Liverpool keretébe a Premier League-ben.

Lengyelország

A tartalékokhoz "száműzött" Nagy Dominik nem került be a Wisla Krakow-t 1-0-ra verő Legia Warszawa keretébe.

Gyurcsó Ádám csapata, a Pogon Szczecin 3-2-re kikapott a Kecskés Ákost foglalkoztató Termalicétől az Ekstraklasában. Gyurcsó a 70. percben állt be, Kecskés nem volt a keretben.

Egerszegi Tamás végig a pályán volt csapata, a Legnica Leczna elleni lengyel másodosztályú bajnokiján. A 0-0-ra végződött összecsapás után Egerszegiék a második helyen állnak.

Ukrajna

Kádár Tamás a védelem tengelyében végig a pályán volt a Dinamo Kijev Sahtar Donyeck elleni 0-0-s döntetlenje alkalmával.
Az InStat adatai alapján három játékos érdemelte ki a meccs legjobbjának járó díjat, köztük a magyar válogatott védő.

Szlovákia

A DAC együttese magabiztosan jutott tovább a szlovák kupában, ahol Vida Krisztofer és Mervó Bence is betalált, a dunaszerdahelyi csapat pedig 5-1-es sikert ért el.

A bajnokságban már nem örülhettek a felvidéki csapatnál, hiszen a Trencin gárdája 2-1-re legyőzte őket. A bajnokin Mervó és Vida nem lépett pályára, míg Kalmár Zsolt végigjátszotta a találkozót.

Holman Dávid együttese, a Slovan Bratislava 3-2-re kikapott a Zlate Moravce otthonában. Holmant a 71. percben második sárga lappal kiállították.

Ausztria

A sérült Szántó Tamást nélkülöző Rapid Wien 1-0-ra nyert az Austria Wien ellen az osztrák Bundesligában.

Varga Barnabás nem került be a Mattersburg meccskeretébe. Csapata 3-2-re kikapott a Sturm Graz otthonában.

Szoboszlai Dominik végig a pályán volt a Lieferingben a FAC Wien ellen 2-2-re végződő mérkőzésen. A fiatal magyar játékos csapata a 95. percben mentett meg egy pontot.

Dánia

Korcsmár Zsolt együttese, a Midtjylland ismét győzött a Superligában: a Horsenst verték 4-2-re. A magyar védő a 67. percig volt a pályán. A Midtjylland vezeti a dán bajnokságot.

Horvátország

Futács Márkó továbbra sem állhat csapata, a Hajduk Split rendelkezésére. A válogatott csatár nélkül a Hajduk hazai pályán 2-2-t ért el a Dinamo Zagreb ellen, ezzel 3. a tabellán.

Svájc

Vécsei Bálint nem került be a Lugano keretébe, együttese 2-2-s döntetlent ért el a Sion otthonában.

Belgium

Köteles Lászlót nem nevezte a Genk együttese az Anderlecht ellen 1-0-ra megnyert mérkőzésre.

Törökország

Koman Vladimir 79 percet töltött pályán az Ankaragücü elleni találkozón a török másodosztályban. A gólnélküli találkozó azt jelentette, hogy a magyar játékos csapata a 10. helyről várja a folytatást.

Ciprus

Látványos találattal szépített a ciprusi APOEL magyar válogatott támadója, Sallai Roland az AEK Larnaca otthonában. A csereként beállt fiatal játékos a 62. percben nagyszerűen lőtte ki a bal felső sarkot, igaz, a remek gólt sem ért végül pontot, csapata 3-1-re kikapott, és jelenleg 6. a tabellán, igaz, két meccsel kevesebbet játszott, mint az éllovasok, így a Larnaca is.

Kazahsztán

Elek Ákosék fontos győzelmet arattak a kazah élvonalban az Akzhayik ellen (2-1). A magyar középpályás végig a pályán volt. A Kajrat ezzel egy pontra megközelítette az Asztanát a tabellán, igaz, Kleinheisler László együttese két mérkőzéssel kevesebbet játszott. A Kajratnak már csak kettő, az Asztanának még négy bajnokija van hátra az élvonalból.

Albánia

Győztes csapat tagja volt a kezdőként játszó és a 32. percben sárga lapot kapó Adorján Krisztián, klubja, a Partizani 1-0-ra nyert a Vllaznia otthonában.

Izrael

Korhut Mihály csapata, a Hapoel Beer-Sheva hétfőn játszik a Maccabi Tel Aviv ellen.

USA

Németh Krisztián kezdőként kapott lehetőséget a New England csapatában, igaz az együttesnek már tét nélküli volt a találkozó. A válogatott támadó csapata végül 3-2-re megnyerte a bajnokit, ráadásul a csatár az első két gólban vaskosan benne volt. Az első előtt az ő lövése pattant ki kapufáról, míg a másodiknál ő maga szerzett gólt. A New England végül a 97. percben nyerte meg a mérkőzést.

Nikolics Nemanja együttese 3-0-s vereséget szenvedett a Houston ellen a rájátszás utolsó körében. A magyar válogatott támadó végig a pályán volt a találkozón.

Nikolics az alapszakasz végzetével gólkirály lett az MLS-ben. A válogatott támadó 2014-ben és 2015-ben a Videotonban, 2016-ban a Legia Warszawában végzett a góllövőlista élén, most pedig 24 találatával az Egyesült Állomokban sem talált legyőzőre.

Stieber Zoltánnal a kezdőben indult el a DC United – New York Red Bulls találkozó. A hazaiaknál Stieber végigjátszotta a találkozót, a mérkőzés azonban a vendégek nyerték 2-1-re, így a DC United csoportja utolsó helyén zárt.

Sallói Dániel a 85. percig volt pályán a Sporting csapatában a Real Salt Lake elleni idegenbeli találkozón, melyet a hazaiak nyertek 2-1-re.

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs gólpassza is kellett hozzá, hogy az Al Wahda együttese 3-1-re legyőzze a Hatta csapatát. A magyar válogatott játékos csapata akkor átvette a vezetést a tabellán, igaz,  azóta már visszacsúsztak a második pozícióba.

Hongkong

A Kitchee a B.C. Rangers ellen játszott a hongkongi kupa negyeddöntőjében. Vadócz Krisztiánék kiválóan kezdték a találkozót, a 35. percben már 4-0-ra vezettek, az 5-0-s végeredmény a második félidőben alakult ki. Mint ismert, az előző szezonban Vadócz együttese elhódította a bajnoki címet és a FA kupát is.

Kína

Guzmics Richárdot nem nevezték a Henan Jianye elleni keretbe. A Yanbian Funde együttese hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget, ezzel pedig eldőlt, hogy a magyar védő csapata kiesett az élvonalból.

Huszti Szabolcsot nem nevezte a Changchun Yatai együttese a Jiangsu Suning elleni találkozóra. A magyar játékos csapata 3-1-re megnyerte a találkozót.

Dél-Korea

Bár a kezdőként pályára lépett Feczesin Róbert még vezetést szerzett a Jeonnamnak a Pohang elleni dél-koreai bajnokin, a magyar támadó csapata végül 3-1-es vereséget szenvedett. Feczesin egyébként ritkán látható szerencsés találatot szerzett és végig is játszotta az összecsapást. A Jeonnam a hatcsapatos osztályozós csoportjának az ötödik helyén áll.

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.