NL: C. Ronaldo méhcsípése sem fogott ki a portugálokon, durva hajrá az Izland-Anglia meccsen

A Nemzetek Ligája szombati meccseinek eredményei - gólszerzők, videók.
Mokány Lajos 2020. szeptember 5., szombat 22:39
Szerző: Mokány Lajos 2020. szeptember 5., szombat 22:39

Az Izland-Anglia meccs sokáig gól nélkül zajlott, a vendégek az utolsó 20 percben emberhátrányban játszottak. Egészen a 90. percig, amikor a hazaiak is megfogyatkoztak. Az eset után 11-es jött, amit Sterling belőtt, ám ezzel még nem volt vége az izgalmaknak: Bjarnason a 93. percben büntetőt rontott, így nyertek az angolok.

Montenegró 2-0-ra nyert Cipruson, a győztes csapat kapuját az MTK Budapest hálóőre, Milan Mijatovic védte, aki magabiztosan teljesített és kapott gól nélkül zárt.

Észak-Macedónia 2-1-re verte Örményországot, magyar szempontból érdekesség, hogy a hazai együttes kezdőjében kapott helyet Kire Ristevski (Újpest), Visar Musliu, Boban Nikolov (Fehérvár), Enis Bardi (ex-Újpest), míg Stefan Spirovski (ex-FTC) csereként állt be. A mérkőzésen három gól is büntetőből született.

Az esti meccseken nem született nagyobb meglepetés: a portugálok biztosan verték 4-1-re a horvátokat, C. Ronaldo nélkül is. A Juventus sztárja azért nem léphetett pályára, mert egyik lábujján méhcsípés érte.

A franciák Mbappé furcsa góljával nyertek Svédországban, a PSG támadójának szép egyéni megoldását némi szerencse is megelőzte.

EREDMÉNYEK:

A-LIGA

2. CSOPORT
Izland–Anglia 0-1 (Sterling 90. - 11-esből, kiállítva: Ingason 90. - izlandi, ill. Walker 71. - angol)
Dánia–Belgium 0-2 (Denayer 9., Mertens 77.)

3. CSOPORT
Svédország–Franciaország 0-1 (Mbappé 41.)
Portugália–Horvátország 4-1 (Cancelo 41., Jota 58., J. Félix 70., Silva 95., ill. Petkovic 91.)

C-LIGA

1. CSOPORT
Azerbajdzsán–Luxemburg 1-2 (Sheydaev 43., ill. Krivotsyuk 48. - öngól, Rodrigues G. 72. - 11-esből, kiállítva: Emreli 26. - azeri)
Ciprus–Montenegró 0-2 (Jovetic 60., 73.)

2. CSOPORT
Észak-Macedónia–Örményország 2-1 (Alioski 5., Nestorovski 38., ill. Barseghyan 94. – mindhárom 11-esből)
Észtország–Grúzia 0-1 (Katcharava 32.)

D-LIGA
2. CSOPORT
Gibraltár–San Marino 1-0 (Torilla 42.)

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.