Topligák: Ötgólos meccsen győzte le a Bayern a Dortmundot, hátrányból fordított a Chelsea - eredmények, videók

A Bayern München 3-2-re legyőzte a Borussia Dortmundot a Bundesliga szombati rangadóján, Angliában három góllal nyert a Chelsea, míg a Sevilla Ocampos találatával tartotta otthon a három pontot.
Nyikes Zoltán 2020. november 7., szombat 20:45
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. november 7., szombat 20:45

A Bayern München 3-2-re legyőzte a házigazda Borussia Dortmundot a német labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának szombati rangadóján.

A hazaiak szerezték meg a vezetést a 45. percben a csapatkapitány Marco Reus révén, de a címvédő még a szünet előtt egyenlíteni tudott, mivel a ráadásban David Alaba megpattanó szabadrúgása után szintén a hálóban kötött ki a labda. A fordulás után szinte azonnal fordított a Bayern Robert Lewandowski fejesével, majd a csereként beállt Leroy Sané a 80. percben megduplázta az előnyt. Bár Erling Haaland néhány perccel később szépített és a hazaiaknak volt lehetőségük az egyenlítésre, ez végül nem jött össze.

Érdekesség, hogy Lewandowskitól videobírós elemzés után két további gólt elvettek. A Bayern számára a győzelem mellett ugyanakkor rossz hír, hogy egy szerencsétlenül sikerült szerelési kísérletnél Joshua Kimmich súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett, már a 36. percben le kellett cserélni. A tabellát a Bayern München vezeti az RB Leipzig előtt, a Dortmund a harmadik. (MTI)

Bundesliga, 7. forduló:

Borussia Dortmund-Bayern München 2-3 (Reus 45., Haaland 83., ill. Alaba 45+4., Lewandowski 48., Sané 80.)

A mérkőzés góljai

Bundesliga: Szépségdíjas szabadrúgásgól Lipcsében, Orbánék simán verték Sallaiékat - eredmények, videók
A Bundesliga 7. fordulójában a Willi Orbánt és Gulácsi Pétert is foglalkoztató RB Leipzig a Sallai Roland fémjelezte Freiburgot látta vendégül, a hazaiak pedig végül magabiztos, háromgólos győzelmet arattak - a lipcseieknél mindkét magyar válogatott játékos végig a pályán volt, míg Sallai kezdőként 75 percet kapott. Szalai Ádámot ezúttal sem nevezte a keretbe sem a Mainz, amely ikszelt a Schalkéval, így továbbra is nyeretlen mindkét együttes. Bundesliga-eredmények.

A Chelsea 4-1-re legyőzte a vendég Sheffield Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján. A Sheffield United a 9. percben vezetést szerzett, de a házigazdák az első félidő közepén bő tíz perc alatt fordítottak, majd a mérkőzés hajrájához érve három perc alatt újabb két góllal végleg eldöntötték a találkozót. A sereghajtó Sheffield United továbbra is nyeretlen a bajnokságban, a hetedik vereségét szenvedte el. (MTI)

Premier League, 8. forduló:

Chelsea-Sheffield United 4-1 (T. Abraham 23., Chilwell 34., T. Silva 77., Werner 80.)
Crystal Palace-Leeds 4-1 (Dann 12., Eze 22., H. Costa 42. - öngól, Ayew 70., ill. Bamford 27.)

Így nyert a Chelsea

A Sevilla 1-0-ra legyőzte a vendég Osasunát a spanyol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában. A mérkőzést Lucas Ocampos döntötte el azzal, hogy az 59. percben értékesített egy buktatásért megítélt büntetőt. A Sevilla az előző három bajnoki mérkőzését elveszítette.

La Liga, 9. forduló:

Sevilla-Osasuna 1-0 (Ocampos 59. - 11-esből)

Ocampos gólja

Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.