Fotó: twitter.com/FCBayern

Topligák: Lewandowski klasszisa döntött a német rangadón, megint botlott a Barcelona - eredmények, videók

Lionel Messi beérte Pelét, ám több öröme nem volt a Barcelonának, amely ezúttal a Valencia ellen botlott. Németországban hátrányból fordított az ezidáig veretlen Leverkusen otthonában a Bayern, míg Angliában tovább tart az Arsenal vesszőfutása.
Nyikes Zoltán 2020. december 19., szombat 21:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. december 19., szombat 21:53

A címvédő Bayern München a hajrában szerzett góllal idegenben győzte le az eddig veretlenül listavezető Bayer Leverkusent a német labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombati rangadóján, ezzel a tabella élére ugrott. A házigazda gyógyszergyáriak szereztek vezetést Patrik Schick góljával, a bajorok még a szünet előtt egyenlítettek Robert Lewandowski révén, aki csütörtökön nyerte el a nemzetközi szövetségnél (FIFA) az év játékosa címet.

Már-már úgy tűnt, hogy pontosztozkodással ér véget a rangadó, ám a jelzett háromperces ráadás vége előtt szűk fél perccel a hazaiak saját tizenhatosuk előtt eladták a labdát, a Bayern klasszis lengyel csatára pedig egy megpattanó lövéssel eldöntötte a találkozót.

A Leverkusen az első vereségét szenvedte el ebben a kiírásban a Bundesligában.

Bundesliga, 13. forduló:

Bayer 04 Leverkusen-Bayern München 1-2 (Schick 14., ill. Lewandowski 43., 93.)

(MTI)

A mérkőzés összefoglalója

A sereghajtó - és a 19. perctől emberhátrányban futballozó - Osasuna otthonában nyert két góllal a Villarreal a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában szombaton. Pamplonai sikerével a vendégcsapat megerősítette negyedik helyét a tabellán. Az Osasuna sorozatban negyedik vereségét szenvedte el.

A húszcsapatos La ligában második Real Sociedadnak nőtt a hátránya az éllovas Atlético Madriddal szemben, miután - bár vezetett - végül vereséget szenvedett az alsóházi Levante vendégeként. A valenciai együttes a 87. percben szerezte meg a győztes gólt, és elkerült a kieső pozícióból.

A címvédő FC Barcelona hazai pályán döntetlenre végzett a Valenciával a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombati játéknapján. A meccs elején a Barca irányította a játékot, amikor némiképp váratlanul Diakhaby a 29. percben a vendégeknek szerzett vezetést, szöglet után a kapu bal oldalába fejelve a labdát. Az első félidő hosszabbításában Griezmann buktatásáért büntetőt kaptak a hazaiak, Messi tizenegyesét Domenech, a Valencia kapusa kivédte, ám a kipattanót végül a Barca sztárja közelről fejjel a hálóba juttatta a 49. percben.

Ez volt a csapatkapitány barcelonai pályafutásának 643. gólja, amellyel a vonatkozó örökranglistán beérte a brazil klasszis Pelét, aki szintén egyetlen klubcsapat, a Santos színeiben volt ennyiszer eredményes.

Az 52. percben a fiatal uruguayi hátvéd, Araújo a kavarodásban elé pattanó labdát egyből a kapuba bombázta, első találatát szerezve a spanyol élvonalban, honfitársa, Maxi Gómez azonban egyenlíteni tudott a 69. percben, pontot mentve ezzel a Valenciának.

La Liga, 14. forduló:

FC Barcelona-Valencia 2-2 (Messi 45+4, Araujo 52., ill. Diakhaby 29., M. Gómez 69.)
Osasuna-Villarreal 1-3 (R. Torres 70. - 11-esből, ill. Moreno 7., 86., Nino 29.)
Kiállítva: Aridane 19. - Osasuna
Levante-Real Sociedad 2-1 (Roger 28., De Frutos 87., ill. Isak 22.)

(MTI)

A Barcelona-Valencia összefoglalója

Topligák: Arcon köpésért kiállították a francia világbajnok fiát; Luis Suárez 23. dupláját lőtte - eredmények, videók
A Bundesliga 13. fordulójában nagy meglepetésre nem bírt a Kölnnel otthon a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig. A BL-nyolcaddöntős Mönchengladbachban piros lapot kapott a korábbi francia világbajnok Lilian Thuram fia, Marcus, ezt követően pedig nyerni is tudott a Hoffenheim. Spanyolországban otthon tartotta a három pontot Luis Suárez vezérletével az Atlético Madrid.

A címvédő Juventus 4-0-ra győzött a Parma otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombat esti mérkőzésén. Cristiano Ronaldo két góllal járult hozzá a sikerhez, így 12 találattal ismét a góllövőlista élére állt.

Serie A, 13. forduló:

Parma-Juventus 0-4 (Kulusevski 23., C. Ronaldo 26., 48., Morata 86.)
Sampdoria-Crotone 3-1 (Damsgaard 26., Jankto 36., Quagliarella 65., ill. Simy 45+1 - 11-esből)
Fiorentina-Hellas Verona 1-1 (Vlahovi 19. - 11-esből, ill. M. Veloso 8. - 11-esből)

(MTI)

A Parma-Juve összefoglalója

Az Arsenal 2-1-re kikapott az Everton otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombati játéknapján. A londoniak már hét bajnoki mérkőzésen nyeretlenek, és ebben az időszakban csupán két pontot szereztek.

Premier League, 14. forduló:

Everton-Arsenal 2-1 (Holding 22. - öngól, Mina 45., ill. N. Pepe 35. - 11-esből)
Southampton-Manchester City 0-1 (Sterling 16.)

(MTI)

Így kapott ki az Arsenal

PL: Salah és Firmino is duplázott, a Liverpool hetet vágott a Palace-nak - videó
A címvédő és éllovas Liverpool 7-0-s győzelmet aratott a Crystal Palace otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombati játéknapján.