Fotó: twitter.com/realmadrid

Topligák: Győzelmével a Real Madrid és a Leipzig is az élre ugrott, simázott az Arsenal – eredmények, videók

Az Arsenal zsinórban harmadszor nyert a Premier League-ben, Gulácsi és Orbán végig a pályán volt.
Nyikes Zoltán 2021. január 2., szombat 22:55
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. január 2., szombat 22:55

A Real Madrid 2-0-ra legyőzte a vendég Celta Vigót a spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A királyi gárda immár hét kör óta veretlen a La Ligában, amelyben mostani sikerével átvette a vezetést az Atlético Madridtól, azonban fővárosi riválisa csak vasárnap lép pályára. A vigóiaknak viszont megszakadt a hat találkozón át tartó veretlenségi sorozata.

La Liga, 17. forduló

Real Madrid–Celta Vigo 2-0 (Lucas 6., Asensio 53.)
Getafe–Valladolid 0-1 (Weissman 37.)
Betis–Sevilla 1-1 (Canales 53. - 11-esből, ill. Suso 48.)
Villarreal–Levante 2-1 (Nino 19., Moreno 54., ill. S. Leon 73.)

(MTI)

Lucas találata

Asensio gólja

Az RB Leipzig egygólos győzelmet aratott a VfB Stuttgart otthonában a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén, sikerével pedig az élre ugrott.

A lipcseiek már az első félidőben is vezetést szerezhettek volna, azonban a svéd Emil Forsberg büntetőt hibázott, a folytatásban viszont a spanyol Dani Olmo gólja eldöntötte a három pont sorsát. A vendégek magyar válogatott légiósai közül a kapus Gulácsi Péter és a védő Willi Orbán végigjátszotta a találkozót, míg a decemberben igazolt Szoboszlai Dominik jövő szombaton mutatkozhat be új csapatában.

A címvédő és eddig listavezető Bayern München vasárnap lép pályára, ha győz, visszaveszi az első helyet.

Bundesliga, 14. forduló

Hertha BSC–Schalke 04 3-0 (Guendouzi 36., Cordoba 52., Piatek 80.)
VfB Stuttgart–RB Leipzig 0-1 (Olmo 67.)

(MTI)

Ezzel a góllal nyert a Leipzig

Bundesliga: Hiába a parádés sarkazós gól, botlott a Bayern egyik üldözője - videók
Nadiem Amiri remek találatával szerzett vezetést a bajnoki címre törő Leverkusen, ám a Frankfurt fordított. A sérüléséből nemrégiben felépülő Sallai Roland a 80. percben lépett pályára a Freiburgban.

Az Arsenal négygólos győzelmet aratott a West Bromwich Albion vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombat esti mérkőzésén. Az Ágyúsok sorozatban harmadik találkozójukat nyerték meg a Premier League-ben, míg a hazaiak immár hét kör óta nyeretlenek.

Premier League, 17. forduló

West Brom–Arsenal 0-4 (Tierney 23., Saka 28., Lacazette 61., 64.)
Brighton–Wolverhampton 3-3 (Connolly 13., Maupay 46. - 11-esből, Dunk 70., ill. Saiss 19., Burn 34. - öngól, R. Neves 44. - 11-esből)
Crystal Palace–Sheffield Utd. 2-0 (Schlupp 4., Eze 45+6)

(MTI)

Tierney remek gólt lőtt

Premier League: Tottenham-siker a Leeds ellen, Szon százados lett - videó
A papírformának megfelelően könnyedén, 3-0-ra nyert a Tottenham a Premier League 17. fordulójának szombati mérkőzésén az újonc Leeds United ellen. Szong Hun Min 100. alkalommal lépett pályára a londoniak színeiben.