Rekord: Kinyitják a pénzcsapokat a Bundesligában is

A 2017/2018-as szezontól négy évre 4,64 milliárd eurós rekordbevételt kap a médiaszerződésekből a Német Futball Liga (DFL).
Szerkesztő 2016. június 9., csütörtök 18:31
A 2017/2018-as szezontól négy évre 4,64 milliárd eurós rekordbevételt kap a médiaszerződésekből a Német Futball Liga (DFL).
Szerző: Szerkesztő 2016. június 9., csütörtök 18:31
 
Ez 85 százalékos emelkedést jelent a legutóbbi, 2013-tól 2017-ig érvényes szerződéshez képest, amely 2,51 milliárd eurót hozott a Bundesliga 1-ben és 2-ben szereplő 36 profi klub konyhájára. Az egyesületek összesített éves médiabevétele 628 millióról 1,159 milliárd euróra nő majd.
 
Az előfizetéses tévécsatornák közül a Sky marad a DFL első számú partnere, a pénteki bajnoki mérkőzéseket azonban már nem az angol vállalat, hanem az Eurosport közvetíti majd. Az ingyenes adók közül továbbra is a ZDF-en láthatók majd élőben a mérkőzések. (MTI)
Átigazolások
Hertha BSC
Dárdai Márton
A Berliner Kurier pénteki cikke szerint Dárdai Márton és néhány fiatal játékos más kluboktól is kapott ajánlatot, így nem kizárt, hogy a nyáron távoznak a Herthától.
Csíkszereda
Szabó István egyre közelebb
A román DigiSport megerősíti a Csakfoci korábbi hírét: Szabó István a Csíkszeredánál köthet ki.
Légiósok
Balogh Botond
A török Kocaelispornál állítólag felmerült a Parmától kölcsönvett magyar válogatott védő, Balogh Botond végleges szerződtetése. (mavikocaeli.com.tr)
Tovább az összes átigazoláshoz