Légiósok: Szalai gólpasszt adott, csapata menekül a kiesés elől – videó

A német élvonalbeli bajnokság 9. fordulójának nyitómeccsén a Szalai Ádámot is soraiban tudó Mainz 3-1-re legyőzte a Kölnt, és elmozdult a kiesést jelentő 17. helyről.
Csakfoci Admin 2019. október 25., péntek 22:21
Szerző: Csakfoci Admin 2019. október 25., péntek 22:21

Mainz - Köln 3-1 (Boetius 21., Quaison 57., Oztunali 83., ill. Terodde 14.)

A Mainz magyar válogatott támadója, Szalai Ádám kezdőként játszotta végig a Köln elleni bajnokit. A forduló előtt a kiesés elől menekülő Mainz a 14. percben hátrányba került, miután Terodde egy szép összjáték után kilőtte a bal alsó sarkot (0-1). Hét perc múlva Szalai volt akcióban, aki a kapunak háttal tartotta meg a labdát, majd két védő között Boetiusnak passzolt és közelről nem hibázott (1-1).

A szünet után az 57. percben Quasion egy hatalmas bombagóllal növelte a hazaiak előnyét (2-1), míg a 83. percben Oztunali rakta fel a pontot az i-re, miután kilenc méterről a rövid alsóba lőtt, kialakítva ezzel a 3-1-es végeredményt.

A Mainz a mostani győzelmével elmozdult a kiesőhelyről, és a 13. helyre jött fel, míg a Köln az osztályozót érő 16. helyre csúszott vissza a Bundesliga tabelláján.