Súlyos rendbontás: Összeverekedtek a Hertha szurkolói a rendőrökkel - videó

Komoly rendbontás volt a Borussia Dortmund-Hertha német bajnoki mérkőzésen. A rendőrség első adatai szerint 45 ember sérült meg.
Privacsek András 2018. október 28., vasárnap 11:11
Komoly rendbontás volt a Borussia Dortmund-Hertha német bajnoki mérkőzésen. A rendőrség első adatai szerint 45 ember sérült meg.
Szerző: Privacsek András 2018. október 28., vasárnap 11:11

A vendég berlini csapat szurkolói néhány perccel a meccs kezdete után érkeztek a stadionba, először provokálták a rendőröket, majd törött zászlórudakkal és egyéb veszélyes tárgyakkal támadtak rájuk, illetve rúgni és ütni kezdték őket.

A drukkerek ezután pirotechnikai eszközöket használtak és dobáltak a lelátón, többeket füstmérgezés gyanúja miatt kellett ellátásban részesíteni.

A szünetben teljesen szétvertek két mellékhelyiséget, és a letört mosdókagylókkal, illetve vécécsészékkel és ajtókkal ismét a rendőrökre támadtak, később egy biztonsági kaput is letörtek.

A mérkőzés során összesen öt rendőr sérült meg könnyebben. A találkozó 2-2-es döntetlennel zárult, Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Hertha BSC a 91. percben egyenlített. (MTI)

Átigazolások
NB II, NB III
Vadnai aktív marad
Mégsem hagyja abba pályafutását Vadnai Dániel, így nem is igazol Budafokra, ahol edzőként számítottak volna rá. A rutinos játékos ehelyett marad az NB III-as Dorognál - labdarúgóként.
Ajka
Ausztriából igazoltak
Nagy Nikolasz Ticián tíz, Ausztriában töltött szezon után az NB II-es Ajkába igazolt. A 25 éves védő legutóbbi együttese az osztrák harmadosztályú SV Oberwart volt. Ajkán 2027 júniusáig írt alá.
Nyíregyháza
Gilbert nem marad
A Szpari nem él opciós jogával, így Dantaye Gilbert távozik. A trinidadi középpályás nyáron érkezett, ősszel nyolc NB-I-es bajnokin lépett pályára.
Tovább az összes átigazoláshoz