Drámai pontszerzés Szalaiéktól, a magyar csatárral léptek nagyot a BL felé - videó

Szalai Ádám kezdőként 62. percet játszott a Köln ellen ikszelő Hoffenheimben.
Budai László 2017. április 21., péntek 20:24
Szerző: Budai László 2017. április 21., péntek 20:24

A kezdőként pályára lépő Szalai Ádám igen aktívan kezdte a Köln elleni német bajnoki mérkőzést. A magyar csatárt az első félórában többször is megtalálták a kapu közelében, de két alkalommal is mögé jött a labda. Szalai mindkétszer sarokkal tette kapura a labdát (lásd a fenti képen), ám ezúttal nem sikerült eredményesnek lennie.

A második félidő elején még aktívabb lett a Hoffenheim, egy kontra végén mégis a Köln szerzett vezetést - Bittencourt talált be. A hajrában a Köln eldönthette volna az összecsapást, de a 93. percben végül az egyébként szintén rohamozó vendégcsapat talált be Demirbay révén (1-1).  Szalait a 62. percben lecserélték.

A Hoffenheim így drámai módon szerzett pontot, és 12 ponttal előzi meg az ötödik Herthát. Julian Nagelsmann együttese egyre közelebb ahhoz, hogy az első négy hely valamelyikén végezzen, így jövőre a BL-ben indulhasson.