Topligák: A Dortmund hazai pályán botlott, a Napoli gálázva hozta a kötelezőt - videó, tabella

Hamar vezetést szereztek a sárga-feketék, de a jól játszó Augsburg egyenlíteni tudott. A listavezető Nápoly idegenben ütötte ki a Cagliarit.
Budai László 2018. február 26., hétfő 22:34
Hamar vezetést szereztek a sárga-feketék, de a jól játszó Augsburg egyenlíteni tudott. A listavezető Nápoly idegenben ütötte ki a Cagliarit.
Szerző: Budai László 2018. február 26., hétfő 22:34
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Bundesliga, 24. forduló

A Dortmund hamar vezetést szerzett az Augsburg ellen: egy szépen végigvitt támadás végén az egyik vendégvédő becsúszva próbált menteni, de a labda így Reus elé került, aki néhány méterről könnyedén a kapuba emelt (1-0). Bár az Augsburg kevesebbet birtokolta a labdát, többet próbálkozott kapura lövéssel, és a második játékrészben bőven benne volt a játékában az egyenlítés, ami sikerült is egy szöglet után: Danso fejesét még fogta Bürki, de aztán a játékos a kapuba lőtt (1-1). A Dortmund így a második, de nagyon szoros mögötte a mezőny, az első Bayerntől pedig már 19 ponttal marad el.

A mérkőzésen egyébként a Dortmund ultrái távolmaradással tüntettek a hétfői játéknap ellen. A Bundesliga-klubok szurkolói egységesen elítélik, hogy csapatuk hétfőn - szurkolóbarátnak nehezen nevezhető időpontban - bajnokit játsszon.

Dortmund-Augsburg 1-1 (Reus 16., ill. Danso 73.)

Serie A, 26. forduló

A Napoli és a vendéglátó Cagliari is aktívan kezdte a mérkőzést, mindkét kapu előtt adódott nagyobb lehetőség. Az első gólt végül a listavezetőnek sikerült megszerezni: Callejon lőtt remekül, futtából a jobb sarokba. Nem sokkal később pedig Mertens fura labdaérintése után növelni is sikerült az előnyt. A második játékrészre ez megtörte a hazaiakat, és Hamsík, majd Insigne révén újabb gólokat szerzett a Nápoly. Sőt, az utolsó percben Mário Rui egy remek szabadrúgásgóllal végképp kiütésessé tette a sikert.

Sarri együttese így magabiztosan nyert, és nagyobb nyomást helyezett a Juventusra, amelyet már négy ponttal előz meg, igaz, a torinóiak hétvégi, Atalanta elleni bajnokija elmaradt.

Cagliari-Napoli 0-5 (Callejon 29., Mertens 42., Hamsik 61., Insigne 72. - 11-esből, Rui 90.)

TABELLA: ÍGY ÁLLNAK A TOPLIGÁK

Címkék: #Napoli #Dortmund
Átigazolások
MTK
Zeljkovic marad
A kék-fehérek megállapodtak a Viktoria Plzennel, így a tavalyi év egyik legjobb NB I-es légiósa, Adrian Zeljkovic a következő szezonban is a Hungária körúton futballozhat.
Nyíregyháza
Babic távozik
A Nyíregyháza bejelentette, hogy közös megegyezéssel szerződést bontottak a 26 éves szerb támadóval, Slobodan Babiccsal.
Fradi
Profi szerződés
A zöld-fehérek profi szerződést kötöttek 16 éves támadójukkal, Szegedi Botonddal, aki eddig az U16-os és az U17-es csapatban lőtte a gólokat.
Tovább az összes átigazoláshoz