Dárdai tapad a Bayernre, Kleinheisler bosszúja centiken múlt - Bundesliga

Kleinheisler László és Huszti Szabolcs is majdnem betalált. Ez történt a 6. fordulóban.
Mokány Lajos 2016. október 1., szombat 15:26
Szerző: Mokány Lajos 2016. október 1., szombat 15:26

Ismét nyert a Hertha, amely Ibisevic két találatával győzött a HSV ellen, mindkét félidőben született egy gól. Dárdai Pál csapata ezzel továbbra is dobogós, sőt, tapad a listavezető Bayern Münchenre, amely elvesztette első pontjait: a BL-ben vereséget szenvedett címvédő csak 1-1-re zárt hazai pályán a Köln ellen.

Kleinheisler László kezdő volt a Darmstadtban az őt kölcsönadó Werder Bremen ellen, sőt, a magyar középpályás majdnem be is talált már 1-0-s állásnál: a 25. percben egy közeli lövése azonban a bal sarok mellett ment el, nagy lehetőség volt. A fordulatos mérkőzés végül 2-2-vel zárult, légiósunk 80 percet töltött a pályán, a tudósítások szerint a második félidőben aktívabb volt.

Huszti Szabolcs 75 percet játszott a Frankfurtban: a Freiburg ellen ő egyenlíthetett volna, ám lövése után a lécről kifelé pattant a labda - nagy gól lehetett volna.

BUNDESLIGA, 6. FORDULÓ, EREDMÉNYEK:
Bayern München - Köln 1-1 (Kimmich 40., ill. Modeste 63.)
Darmstadt - Werder Bremen 2-2 (Colak 19. - 11-esből, 73., ill. Sane 51., Gnabry 67.)
Hertha - HSV 2-0 (Ibisevic 29., 70., 11-esből)
Freiburg - Frankfurt 1-0 (Grifo 4.)
Ingolstadt - Hoffenheim 1-2 (Hinterseer 94. - 11-esből, ill. Wagner 11., Demirbay 35.)