Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Bundesliga: Szoboszlai góllal és gólpasszal segítette győzelemhez a Leipziget, Sallaiék nem nyertek 2-0-ról - eredmények, videó

A három magyar válogatott játékost is foglalkoztató RB Leipzig többek között Szoboszlai Dominik góljának és gólpasszának is köszönhetően 4-1-re legyőzte a vendég Mainzot a német labdarúgó-bajnokság 18., idei első fordulójának szombati játéknapján.
Nyikes Zoltán 2022. január 8., szombat 17:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. január 8., szombat 17:41

A hazaiaknál a kezdőcsapatban kapott helyet Szoboszlai mellett Willi Orbán, valamint a kapus Gulácsi Péter is. A másik oldalon a decemberben kisebb autóbalesetet szenvedő, az év végén pedig műtéten átesett magyar válogatott csatár, Szalai Ádám nem volt tagja a meccskeretnek. A Mainz már a 20. percben emberhátrányba került, a Leipzig pedig André Silva büntetőből szerzett góljával a szünetben 1-0-ra vezetett. Fordulás után előbb Szoboszlai kapott gólpasszt Christopher Nkunkutól, majd a mainziak szépítő találata után a magyar játékos hozta gólhelyzetbe francia csapattársát, aki nem hibázott. Nkunku három perccel később André Silvát segítette duplázáshoz, így a Leipzig magabiztos sikert aratott.

Sallai Roland csapata, a Freiburg a magyar válogatott szélsővel a kezdő tizenegyben 2-2-es döntetlent játszott otthon az utolsó előtti Bielefelddel. Sallait a 70. percben lecserélték. A bennmaradásért küzdő együttesek, a Greuther Fürth és a VfB Stuttgart mérkőzésén gól nélküli döntetlen született a sereghajtó Fürth stadionjában. (MTI)

Bundesliga, 18. forduló:

Freiburg-Arminia Bielefeld 2-2 (Haberer 6., Jeong Woo-Yeong 46., ill. Okugawa 60., Lasme 87.)
Greuther Fürth-VfB Stuttgart 0-0
Hoffenheim-Augsburg 3-1 (Bebou 38., 44., Raum 93., ill. Gregoritsch 5.)
Bayer Leverkusen-Union Berlin 2-2 (Schick 38., Tah 84., ill. Promel 45., 50.)
RB Leipzig-Mainz 4-1 (An. Silva 21., 61., Szoboszlai 47., Nkunku 58., ill. Lee Jae-Sung 57.)

Bayern München-Borussia Mönchengladbach 1-2

Így nyert az RB Leipzig (Szoboszlai gólja 3:10-től, gólpassza 05:12-től)

Bundesliga: Védhetetlenül a jobb felsőbe, Szoboszlai meglőtte idei első gólját - videó
A Bundesliga 18. fordulójának szombati játéknapján betalált a Mainz kapujába az RB Leipzig magyar válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik, kétgólos előnyhöz juttatva ezzel csapatát az 47. percben. Nem sokkal később egy gólpasszt is kiosztott honfitársunk Nkunkunak.
Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.