Fotó: kicker.de

Bundesliga: Sallai-parádé a Schalke ellen, a Bayern tartalékosan nyert rangadót – eredmények, videók

A Bundesliga 29. fordulójában 4-0-ra verte a Sallai Roland fémjelezte Freiburg a Schalke 04-et - a magyar játékos egy gólt lőtt és két gólpasszt adott -, a Bayernben duplázott a 18 éves csodagyerek, Jamal Musiala, így már hét pont a müncheniek előnye az élen a Leipzig előtt.
Nyikes Zoltán 2021. április 17., szombat 17:33
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. április 17., szombat 17:33

A Freiburg négygólos győzelmet aratott a sereghajtó Schalke 04 felett a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati játéknapján. A hazaiak második találatát a magyar válogatott Sallai Roland szerezte büntetőből a 22. percben, ez volt a nyolcadik találata a Bundesliga mostani idényében. A támadó a harmadik és a negyedik gólnál előkészítőként jeleskedett, majd a 78. percben lecserélték.

A címvédő és éllovas Bayern München kihasználta elsőszámú üldözője, az RB Leipzig pénteki döntetlenjét, ugyanis 3-2-re győzött a harmadik VfL Wolfsburg vendégeként, így a lipcsei riválist ismét hét ponttal előzi meg.

Kifejezetten pikáns volt a Borussia Mönchengladbach-Eintracht Frankfurt összecsapás, mivel a vendégek trénere a következő idénytől a hazaiak kispadján ül majd. Az osztrák Adolf Hütterre kifejezetten jó benyomást tehettek leendő játékosai, ugyanis a Mönchengladbach simán, 4-0-ra verte a negyedik Frankfurtot, amelynek így megszakadt öt fordulón át tartó veretlenségi sorozata.  (MTI)

Bundesliga, 29. forduló:

FC Augsburg-Arminia Bielefeld 0-0
VfL Wolfsburg-Bayern München 2-3 (Weghorst 35., Philipp 54., ill. Musiala 15., 37., Choupo-Moting 24.,
SC Freiburg-Schalke 04 4-0 (Holer 7., Sallai 22. - 11-esből, Günter 50., 74.)
Borussia Mönchengladbach-Eintracht Frankfurt 4-0 (Ginter 10., Hofmann 60., Bensebaini 67., Wolf 95.)
Union Berlin-VfB Stuttgart 2-1 (Promel 20., Musa 43., ill. Forster 49.)
Bayer Leverkusen-1. FC Köln 3-0 (Bailey 5., 76., Diaby 51.)

Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.