Bundesliga: Orbán 207 nap után visszatért, újra legázolták Szalai csapatát - videó

8-0 után 5-0: az RB Leipzig ezúttal idegenben ütötte ki a Mainzot a Bundesligában. Gulácsi Péter kezdő volt, Willi Orbán pedig csereként tért vissza. Szalai Ádám viszont a keretben sem volt a hazaiaknál.
Dudás Gábor 2020. május 24., vasárnap 17:21
Szerző: Dudás Gábor 2020. május 24., vasárnap 17:21

Az RB Leipzig már a 11. percben vezetést szerzett és az első félidő végéig el is döntötte tulajdonképpen az összecsapást (3-0). A vezető találatot is megszerző német válogatott támadó, Timo Werner november után második Mainz elleni idénybeli bajnokiján is mesterhármasig jutott, sőt, kics szerencsével akár 4-5 gólt is szerezhetett volna. A Mainz pedig 0-13-mal zárt a lipcseiek ellen a szezonban.

Willi Orbán a 60. percben váltotta a vendégvédelemben a francia Upamecanót, így október 30. és 207 nap után ismét játszhatott a magyar válogatott védő sérülését és műtétjét követően. A bekk a 83. percben fontos mentést mutatott be Quaison érkezésénél, de kis híján a saját kapuját vette be közben. Gulácsi Péter a 125. Bundesliga-meccsén védte a lipcsei kaput.

Szalai Ádámot ezúttal a meccskeretbe sem nevezték a kapura kevés veszélyt jelentő hazaiak.

Bundesliga, 27. forduló:

Mainz - RB Leipzig 0-5 (Werner 11., 48., 76. Poulsen 23., Sabitzer 36.)

Schalke - Augsburg 0-3 (Löwen 6., Sarenren Bazee 76., Córdova 91.)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.