Bundesliga: Nagy pofont kapott a Bayern, Gulácsiék kivégezték Szalaiékat – videó

A Bundesliga 10. fordulójában az Eintracht Frankfurt kiütéses, 5-1-es győzelmet aratott a címvédő Bayern München ellen, a Gulácsi Pétert soraiban tudó RB Leipzig nyolc góllal küldte haza a Szalai Ádámmal felálló Mainzot, melyben a magyar válogatott csatár 39 percet volt a pályán. Sallai kezdőként 88 percet játszott a Werder Bremen elleni bajnokin, csapata idegenben 2-2-es döntetlent ért el.
Csakfoci Admin 2019. november 2., szombat 17:19
Szerző: Csakfoci Admin 2019. november 2., szombat 17:19

Eintracht Frankfurt - Bayern München 5-1 (Kostic 25., Sow 33., Abraham 49., Hinteregger 61., Pacienca 85., ill. Lewandowski 37.) - piros lap: Boateng 9. (Bayern München)

A címvédő Bayern München korán emberhátrányba került, hiszen Jerome Boateng a 9. percben a kiállítás sorsára jutott, miután utolsó emberként szabálytalankodott Paciencával szemben. Az emberelőnyben játszó Frankfurt így a 25. percben Kostic révén megszerezte a vezetést, nyolc perccel később Sow kétgólosra növelte az előnyüket. A 37. percben Lewandowski szépített.

A szünet után a 49. percben da Costa beadásából Abraham bevetődve közelről volt eredményes. A 61. percben Hinteregger vette be Neuer kapuját, míg a 85. percben Pacienca alakította ki az 5-1-es végeredményt, mellyel a bajorok visszacsúsztak a negyedik helyre a tabellán.

Összefoglaló

RB Leipzig - Mainz 8-0 (Sabitzer 5., Werner 30., 48., 87., Nkunku 35., Halstenberg 39., Poulsen 44., 50. Mukiele)

Az RB Leipzig csapatában kezdőként lépett pályára Gulácsi Péter, míg honfitársa, Willi Orbán a Wolfsburg ellen elszenvedett térdsérülése miatt nem játszott. A mérkőzés alaphangját a lipcseiek az 5. percben megadták, miután Sabitzer volt eredményes. A félidő feléhez érve kilenc perc alatt három gólt rámoltak be Julian Nagelsmann tanítványai - előbb Werner, majd Nkunku és Halstenberg is bevette Zentner kapuját.

A 39. percben Sandro Schwarz lecserélte Szalai Ádámot, helyére Latza állt be. Hat perc múlva újabb találatot szereztek a lipcseiek, a Zentner tenyeréről kipattant labdát Poulsen továbbította a hálóba.

A szünet után a lipcseiek ott hagyták abba, ahol abbahagyták: a 48. percben Werner talált be, két perc múlva Mukiele. A hátralévő időben cserék voltak mindkét oldalon, és a 87. percben Werner rakta fel a pontot az i-re, miután megrúgta önmaga harmadik, csapata nyolcadik találatát, így a Leipzig 8-0-ra lemosta a pályáról a Mainzot.

Bundesliga, 10. forduló - végeredmények

Hoffenheim - Paderborn 3-0 (Skov 2., Kaderabek 15., Locadia 25.)

Bayer Leverkusen - Mönchengladbach 1-2 (Volland 25., ill. Wendt 18., Thuram 42.) - piros lap: Bailey 96. (Bayer Leverkusen)

Dortmund - Wolfsburg 3-0 (Hazard 52., Guerreiro 58., Götze 88. - 11-esből)

Werder Bremen - Freiburg 2-2 (Rashica 9., Gebre Selassie 59., ill. Petersen 28., 93.) - piros lap: Haberer 87. (Freiburg)