Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Bundesliga: Kaput sem talált az idegenben még nyeretlen Leipzig, a Dortmund nem tud hibázni otthon - eredmények, videók

Nulla kaput eltaláló lövéssel zárta a Hoffenheim elleni meccsét a Leipzig, amely idegenben továbbra sem tud nyerni. A Borussia Dortmund továbbra is százszázalékos otthon, a hét meccsen aratott hét győzelem pedig történelmi tett, hiszen sosem rajtolt még ilyen jól a német együttes hazai pályán.
Nyikes Zoltán 2021. november 20., szombat 17:43
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. november 20., szombat 17:43

A magyar válogatott futballistákat is foglalkoztató RB Leipzig 2-0-ra kikapott a Hoffenheim vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szombati játéknapján. A lipcsei együttesben Gulácsi Péter védte a kaput, Willi Orbán pedig végig a pályán volt, míg a szintén kezdőként lehetőséghez jutó Szoboszlai Dominikot a 71. percben lecserélték. A magyar válogatott középpályás percekkel korábban kisebb sérülést szedett össze, a cserénél pedig fájdalmas arccal sétált le.

A Ferencvárossal azonos Európa-liga csoportban szereplő Bayer Leverkusen 1-0-ra legyőzte a vendég Bochumot, amelybe Novothny Soma a 82. percben állt be csereként.

A nyeretlenül sereghajtó Greuther Fürth a papírformának megfelelően 4-0-s vereséget szenvedett a Borussia Mönchengladbach otthonában, míg a Wolfsburg nem bírt a vendéglátó Bielefelddel, mellyel kétgólos hátrányt kiegyenlítve játszott 2-2-es döntetlent. A Borussia Dortmund nagy csatában, Marco Reus 85. percben szerzett góljával nyert 2-1-re a vendég Stuttgart ellen. (MTI)

Bundesliga, 12. forduló:

Arminia Bielefeld-Wolfsburg 2-2 (Okugawa 11., Klos 54. - 11-esből)
Borussia Dortmund-VfB Stuttgart 2-1 (Malen 56., Reus 85., ill. Massimo 63.)
Hoffenheim-RB Leipzig 2-0 (Samassekou 12., Dabbur 68.)
Bayer Leverkusen-VfL Bochum 1-0 (Adli 4.)
Borussia Mönchengladbach-Greuther Fürth 4-0 (Hofmann 10., 57., Neuhaus 28., Plea 43.)

A Dortmund győzelme

Bundesliga: Ezt csúnyán elnézte Gulácsi, nagy kapushiba után került hátrányba a Leipzig - videó
A három magyar játékossal a kezdőcsapatban felálló RB Leipzig a Hoffenheim otthonában vendégszerepel a Bundesliga 12. fordulójában. A 12. percben a sinsheimi csapat szerzett vezetést, miután Geiger szögletét csúnyán elszámolta Gulácsi, így Samassekounak az üres kapura kellet már csak gólt fejelnie.