Fotó: twitter.com/borussia

Bundesliga: Gulácsiék vereségének Sallaiék örülhetnek a legjobban - videó

A Mönchenglabdach emberhátrányban is gólt tudott lőni, a csapat győzelmének pedig Freiburgban is örülnek, Sallai Rolandék ugyanis így BL-helyen maradtak.
Budai László 2022. május 2., hétfő 22:23
Szerző: Budai László 2022. május 2., hétfő 22:23

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzignek ma pontot kellett szereznie a Mönchenglabdach otthonában ahhoz, hogy visszavegye a Freiburgtól a Bajnokok Ligája-csoportkört jelentő negyedik helyet. A vezetést azonban Embolo révén a hazaiak szerezték meg, és bár Nkunku egyenlített, még a szünet előtt visszavette a vezetést a Glabdach.

A 64. percben emberhátrányba került a hazai együttes, de az egyenlítés így sem sikerült a lipcseieknek, sőt, Hofmann második találatával csak még magabiztosan lett a Mönchenglabdach sikere (3-1).

Gulácsi és Orbán végig a pályán volt, Szoboszlai Dominikot a 80. percben cserélték be.

A Lipcse vereségének Sallai Rolandék örülhetnek a legjobban, akik így jelen állás szerint BL-helyen állnak.

Bundesliga, 32. forduló

Mönchenglabdach-RB Leipzig 3-1 (Embolo 17., Hofmann 45., 77., ill. Nkunku 36.) - piros: Elvedi 64. (Mönchenglabdach)