Bundesliga: Fontos három pontot szerzett idegenben a Lipcse, a Bayern magabiztosan győzte le Sallaiékat - eredmények, videók

Gulácsival és Orbánnal a kezdőben, 4-1-re győzött a Lipcse a Bundesligában a Borussia Dortmund vendégeként.
Póczik Dávid 2022. április 2., szombat 20:24
Szerző: Póczik Dávid 2022. április 2., szombat 20:24

Sallai Roland a 62. percig volt a pályán a Freiburg-Bayern München találkozón, melyen végül a bajorok 4-1-re diadalmaskodtak. A hazaiak sokáig meccsben voltak, ám a listavezető végül az utolsó negyed órában bedarálta a Freiburgot, amely az ötödik helyet foglalja el a tabellán.

Dárdai Márton nem volt keretben a Leverkusen-Hertha összecsapáson, amely végül 2-1-s hazai sikert hozott. A berlini csapat a 17. helyet foglalja el a táblázaton, de csak rosszabb gólkülönbsége miatt nincs a bennmaradó helyek egyikén.

Az Erling Haalanddal a kezdőben felálló Dortmund csapatához látogatott az RB Leipzig, melynek kezdőcsapatában Gulácsi Péter és Willi Orbán is helyet kapott. A Lipcse - meglepően simán - 4-1-re győzött a második helyezett BVB otthonában és előrelépett a negyedik helyre a tabellán. Szoboszlai Dominik csereként, a 78. percben lépett pályára.

Bundesliga, 28. forduló

Bielefeld-Stuttgart 1-1 (Kruger, 59., ill. Kalajdzsic, 25. - tizenegyesből)

Frankfurt-Fürth 0-0

Freiburg-Bayern München 1-4 (Petersen 68., ill. Goretzka 58., Gnabry, 73. Coman, 82., Sabitzer, 96.)

Hoffenheim-Bochum 1-2 (Raum, 54., ill. Asano, 28., 59.)

Leverkusen-Hertha 2-1 (Alario, 35., Bellarabi, 40., ill. Darida, 42.)

Borussia Dortmund-RB Leipzig 1-4 (Malen, 85., ill. Laimer, 21., 30., Nkunku, 58., Olmo, 87.)

Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.