Fotó: kicker.de

Bundesliga: Dárdaiék edzőt buktattak a bravúros győzelmükkel - hivatalos

A Dárdai Pál vezette Hertha elleni sima vereséget követően a Leverkusen megvált Peter Bosz vezetőedzőtől.
Nyikes Zoltán 2021. március 23., kedd 11:11
Fotó: kicker.de
A Dárdai Pál vezette Hertha elleni sima vereséget követően a Leverkusen megvált Peter Bosz vezetőedzőtől.
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. március 23., kedd 11:11

Menesztették Peter Boszt, a német labdarúgó Bundesligában szereplő Bayer Leverkusen holland vezetőedzőjét, akinek a helyét azonnali hatállyal Hannes Wolf veszi át - jelentette be a klub kedden. A Leverkusen vasárnap simán, 3-0-ra kikapott Dárdai Pál kiesés elől menekülő együttesétől, a Hertha BSC-től a fővárosban, és így jelenleg a hatodik helyen áll, de fogy a reménye, hogy elérje a negyedik pozíciót, amely még Bajnokok Ligája-szereplést érne.

A Bayer kiesett az Európa-ligából a svájci Young Boys, valamint a Német Kupából a negyedosztályú Rot-Weiss Essen ellenében. Az idén 17 fellépésből csak négyszer győzött, míg a Bundesligában az elmúlt hat találkozóján a megszerezhető 18 pontból csak ötöt gyűjtött be.

"Tekintettel az elmúlt hetek teljesítményére, arra a következtetésre jutottunk, hogy elkerülhetetlen a váltás"

- fogalmazott Rudi Völler sportigazgató.

A 39 esztendős Wolf - akinek megbízatása az idény végégig szól, és korábban a VfB Stuttgart, valamint a Hamburger SV vezetőedzője volt, jelenleg pedig a német U18-as válogatott szakvezetője - jövő szombaton, hazai pályán, a sereghajtó Schalke 04 ellen irányítja majd először csapatát.

Érdekesség, hogy Dárdai Pál első berlini edzői időszaka éppen a Bayer Leverkusen ellen ért véget, a 2018/19-es idény zárómérkőzésén a gyógyszergyáriak 5-1-re diadalmaskodtak az Olimpiai Stadionban. A második Dárdai-korszakban ez volt a nyolcadik mérkőzése a berlini csapatnak, amely öt vereség és egy döntetlen mellett a második győzelmét aratta.

(MTI)

Átigazolások
Paks
Lenzsér Bence: 2029
A paksiak bejelentették, hogy újabb három évre írtak alá alapemberükkel, Lenzsér Bencével, akinek így már 2029-ig érvényes a szerződése.
Videoton FC Fehérvár
Több távozó is lehet
A Csakfoci információi szerint máris megkezdődött a keret átalakítása az NB II-ben szereplő Videoton FC Fehérvárnál, így több játékos távozhat a csapattól.
Szpartak Moszkva
Stankovic-Csercseszov csere?
Az orosz Sport-Express információi szerint Sztanyiszlav Csercseszov is jelölt lehet Dejan Stankovic utódjának a Szpartak Moszkvánál.
Tovább az összes átigazoláshoz