Bundesliga: Dárdai hatgólos meccset vívott barátja ellen - eredmények

A Bayern a 89. percben döntött, Kleinheisler László egy félidőt kapott csapatában.
Mokány Lajos 2016. szeptember 24., szombat 15:23
Szerző: Mokány Lajos 2016. szeptember 24., szombat 15:23

A Hertha a szintén három győzelemmel rendelkező Frankfurthoz látogatott, és a mérkőzést Dárdai Pál csapata kezdte jobban, amely Ibisevic 11-esével szerzett vezetést. Az Eintracht még az első 45 percben fordított, ám a Hertha gólfelelőse a második félidőben kiegyenlített, sőt, Esswein látványos találata után már 3-2 volt a berlinieknek. Mégsem ez maradt a vége: a hosszabbításban kiegyenlített a hazai csapat, így a Herthának nem sikerült a bravúros idegenbeli győzelem, Dárdai Pál döntetlenre végzett barátja és egyben volt játékostársa ellen. Huszti Szabolcs 70 percet töltött a pályán a hazaiaknál.

Kleinheisler László kezdő volt a Darmstadtban, az első félidőben egy távoli lövése akadt, amit azonban blokkoltak. Csapata a játékrész végén emberhátrányba került, a félidőben pedig a magyar játékos helyén más folytatta. A vége 1-0 lett az Augsburgnak.

Sokáig úgy tűnt, először veszít pontokat a Bayern München, amely Hamburgban a 89. percig 0-0-ra állt, ám Kimmich gólja aztán eldöntötte a mérkőzést. A Leverkusen Chicharito mesterhármasa után örülhetett.

BUNDESLIGA, 5. FORDULÓ, EREDMÉNYEK:
Frankfurt - Hertha 3-3 (Fabian 39, Meier 45., Hector 92., ill. Ibisevic 19., 58., Esswein 65.)
HSV - Bayern München 0-1 (Kimmich 89.)
Augsburg - Darmstadt 1-0 (Finnbogason 57.)
Mainz - Leverkusen 2-3 (Malli 31., Bell 35., ill. Chicharito 32., 66., 92.)
Mönchengladbach - Ingolstadt 2-0 (Stindl 42., Wendt 76.)
Werder Bremen - Wolfsburg 2-1 (Thy 86., Gebre Selassie 91., ill. Bauer 69., öngól)