Bundesliga: Csúnyán elpáholták otthon a Dortmundot, Sallai kiharcolt egy 11-est - eredmények, videók

A Bundesliga 11. fordulójában Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a soraiban verte 2-0-ra a Leipzig a Werder Brement. A Freiburgnál a 68. percben, 0-0-nál lépett pályára Sallai Roland, ezt követően csapata két gólt is szerzett és végül behúzta a három pontot a Bielefeld ellen. A Dortmund hatalmas meglepetésre kapott egy ötöst hazai pályán.
Nyikes Zoltán 2020. december 12., szombat 17:33
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. december 12., szombat 17:33

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 2-0-ra nyert vendége, a Werder Bremen ellen a német labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján. A Bajnokok Ligájában nyolcaddöntős lipcseiek már az első félidőben beállították a végeredményt és immáron öt forduló óta veretlenek a Bundesligában. Mindkét magyar válogatott játékos végigjátszotta az összecsapást.

A Sallai Rolandot a 69. percben pályára küldő Freiburg hazai pályán 2-0-val kerekedett a Bielefeld fölé - a magyar játékos kiharcolt egy büntető -, míg a térdsérülése után lábadozó Szalai Ádám csapata, az utolsó előtti Mainz a Kölnnel szemben maradt alul saját stadionjában 1-0-ra.

A Dárdai Mártont a kispadra nevező Hertha BSC 1-1-re végzett az ugyancsak BL-nyolcaddöntős Borussia Mönchengladbach vendégeként. Nem várt vereséget szenvedett hazai környezetben a bajnoki címre hajtó Borussia Dortmund, amely 5-1-re kapott ki a VfB Stuttgarttól. A vendégek kongói támadója, Silas Wamangituka két gólja mellé egy gólpasszt is adott, a hazaiaktól az utolsó percekben két gólt is les miatt vettek el videobírós visszanézést követően.

Bundesliga, 11. forduló:

Borussia Dortmund-VfB Stuttgart 1-5 (Reyna 39., ill. Wamangituka 26. - 11-esből, 53., Forster 60., Coulibaly 64., N. González 91.)
Freiburg-Bielefeld 2-0 (Grifo 79. - 11-esből, Jeong Woo-Yeong 91.)
Mainz-1. FC Köln 0-1 (Rexhbecaj 55.) Kiállítva: Duda (76. - Köln)
Borussia Mönchengladbach-Hertha BSC 1-1 (Embolo 70., ill. Guendouzi 47.)
RB Leipzig-Werder Bremen 2-0 (Sabitzer 26. - 11-esből, Olmo 41.)

pénteken játszották:
Wolfsburg-Eintracht Frankfurt 2-1 (Weghorst 76. - 11-esből, 88., ill. Dost 63. - 11-esből)