Nikolics: 20! – gólrekordot és rájátszást ért a duplája

4-1-re győzött a Chicago Fire a két gólt szerző és csúcsot döntő magyar válogatott támadó főszereplésével, ezzel eldőlt, hogy Nikolics csapata ott lesz az amerikai profi liga (MLS) rájátszásában.
Dudás Gábor 2017. szeptember 28., csütörtök 8:25
Szerző: Dudás Gábor 2017. szeptember 28., csütörtök 8:25

A San José Earthquakes elleni találkozón Nikolics Nemanja a második félidő elején döntötte meg Ante Razov 18 gólos klubrekordját, 3-0-ra alakítva az állást, majd a 65. percben fejjel, a felső léc segítségével is betalált a magyar csatár, ezzel övé Chicagóban az idényben szerzett legtöbb gól csúcsa immáron (20).

A találkozón egyébként eredményes volt (először az MLS-ben) a 18 éves Djordje Mihailovic, valamint a San Joséban az a Chris Wondolowski is, aki 133. gólját szerezve utolérte az amerikai liga örökranglistájának harmadik helyén Jaime Morenót. A Chicagóban Dax McCarty 300. alapszakaszbeli bajnokiját játszotta.

A Chicago 4-1-s győzelmével matematikailag is odaért a rájátszásba, jelenleg a 4. a Keleti Főcsoportban a Fire. Nikolics 20 találatával – holtversenyben – vezeti a góllövőlistát.

San José Earthquakes – Chicago Fire 1-4 (Wondolowski 87., ill. Mihailovic 14., Solignac 40., Nikolics 48., 65.)