Németh-parádé Amerikában: duplával lőtte elődöntőbe csapatát - videó

Három magyar légióssal a kezdőcsapatában jutott kupaelődöntőbe a Sporting Kansas City Amerikában, a hátrányból megnyert párharcot a válogatott Németh Krisztián remeklése döntötte el.
Csakfoci Admin 2019. március 15., péntek 9:06
Szerző: Csakfoci Admin 2019. március 15., péntek 9:06

Három magyar futballistával, Németh Krisztiánnal, Sallói Dániellel és Baráth Botonddal a kezdőcsapatában lépett pályára a Sporting Kansas City a CONCACAF Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján az Independiente ellen. Peter Vermes együttese 2-1-es hátrányból várta a párharc második mérkőzését.

A találkozó első félidejének derekán cserére kényszerült a Kansas: a 21. percben Sallói Dániel sérülés miatt hagyta el a pályát. Ebben a játékrészben nem született gól, sőt, egészen a 74. percig érintetlenek maradtak a hálók.

Ekkor azonban magyar válogatott játékosa vezérletével beindultak a hazaiak: Németh Krisztián először egy - Baráth Botond fejese utáni - labdára csapott le a kapu előterében és lőtt azonnal a hálóba (1-0), amivel már a Kansas állt továbbjutásra.

A 81. minutumban újabb gólt szerzett a hazai csapat, majd a 86. percben Németh újabb villanásával lezárta a párharcot: egy bal oldalról belőtt labdára érkezett és becsúszva a hálóba továbbította a játékszert (3-0).

Így a Sporting Kansas City 4-2-es összesítéssel bejutott a sorozat elődöntőjébe, ahol a Monterrey lesz az ellenfele.

Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.