Magyar gól döntötte el az amerikai kupadöntőt - videó

Leheletfinom találata után csak szépíteni tudott a New York Red Bulls, negyedszer lett kupagyőztes a csapata az USA-ban.
Dudás Gábor 2017. szeptember 21., csütörtök 8:32
Szerző: Dudás Gábor 2017. szeptember 21., csütörtök 8:32

Sallói Dániel csereként beállva elévülhetetlen érdemeket szerzett abban, hogy csapata, a Sporting Kansas City negyedszer is megnyerje története során a Lamar Hunt U.S. Open Cupot, azaz az Egyesült Államok labdarúgásának elsőszámú kupasorozatát.

A 21 éves magyar támadót már a 43. percben be kellett cserélni az első találatot jegyző csapattársa, a ghánai Blessing sérülése miatt, és a korábbi újpesti és gyirmóti játékos meghálálta a bizalmat. A 66. percben finom mozdulattal pöckölte el a labdát Meara kapus mellett, és mint kiderült, ez győztes gólnak bizonyult, hiszen a New York City Red Bulls csak szépíteni tudott a hajrában Wright-Phillips révén.

21 ezer szurkoló ünnepelte a Children's Mercy Parkban a magyar légióst és csapatát.

Lamar Hunt U.S. Open Cup, döntő:

Sporting Kansas City - New York Red Bulls 2-1 (Blessing 25., Sallói 66., ill. Wrigh-Phillips 91.)