Meglepő: Ő lett a Magyarországot kiejtő válogatott kapitánya

A spanyol Roberto Martínezt nevezték ki szövetségi kapitánynak a belga labdarúgó-válogatott élére.
Dudás Gábor 2016. augusztus 4., csütörtök 8:49
Szerző: Dudás Gábor 2016. augusztus 4., csütörtök 8:49

A belga szövetség szerdán a közösségi oldalán jelentette be Martínez kinevezését. Elődjét, Marc Wilmotsot július 15-én menesztették, miután a szurkolók és több szakértő által a végső győzelemre is esélyesnek tartott belgák csalódást keltő teljesítménnyel elbuktak a legjobb nyolc között Walesszel szemben a franciaországi Európa-bajnokságon. A belga csapat a nyolcaddöntőben a magyar válogatottat búcsúztatta.

A 43 éves Martínez legutóbbi klubja az Everton volt. Az elmúlt idényben a 11. helyig vezette a Premier League-ben a liverpooli együttest, s bár a csapat az FA Kupában és a Ligakupában is elődöntős volt, az utolsó forduló előtt menesztették. Szövetségi kapitányként még nem dolgozott korábban. (MTI)

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.