Magyar mesterhármas a világ másik felén, Dzsudzsák és Szoboszlai is gólt szerzett – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2019. szeptember 2., hétfő 11:35
Szerző: Csakfoci Admin 2019. szeptember 2., hétfő 11:35

Németország

A legutóbb bronzérmes RB Leipzig 3-1-es győzelmet aratott a Mönchengladbach vendégeként a német labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának pénteki nyitómérkőzésén, így továbbra is százszázalékos. A lipcseieknél a magyar válogatott Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót, melynek hőse a mesterhármast szerző Timo Werner volt.

Szalai Ádám a Bayern München ellen debültált a régi-új csapatában, a Mainzban, amely kiütéses, 6-1-es vereséget szenvedett a bajorok otthonában. A magyar válogatott támadó az 56. percben lépett pályára.

Sallai Roland először lépett pályára az idényben a Freiburgban, csapata a 92. percben kapott ki hazai pályán 2-1-re a Kölntől.

Anglia

Az angol másodosztályú Bristol City együttesét erősítő Nagy Ádám sérülés miatt nem játszott a Middlesbrough ellen, amely összecsapás 2-2-es döntetlennel végződött.

Olaszország

A Chievo magyarja, Schäfer András nem volt kerettag az Empoli ellen.

Franciaország

Igazi normandiai rangadót játszott egymással a francia másodosztály hatodik fordulójában az előző idényben még első osztályú Caen és a a Bese Barnabást is foglalkoztató Le Havre labdarúgócsapata. A találkozón a vendégek szereztek vezetést a 29. percben, miután Dina talált be. A helyszíni beszámolók szerint Bese végig jó teljesítményt nyújtott, "csodálatos labdákat" osztogatott, valamint a védelemben és a támadásokban egyaránt aktív szerepet vállalt. Az egyik félpályás indítása után a kapura törő Thiare-t rántották le a tizenhatoson belül, ám felvételek alapján a játékvezető jogos büntetőt vett el a Le Havre-tól. Fordulás után Bese indítását követően az 58. percben újabb gól született, ezúttal Thiare talált be (0-2). A 93. percben szintén a magyar válogatott jobbhátvéd remek meglátása után Kadewere kialakította a 3-0-s végeredményt, ezzel Beséék átvették a vezetést a tabellán, egy ponttal megelőzve a Lorinetet.

Légiósok: Bese végig vezér volt, csapata sorozatban negyedik győzelmével az élre ugrott – videó
Bese Barnabásék az idegenben aratott háromgólos győzelmüknek köszönhetően az első helyre ugrottak a tabellán a francia másodvonalban.

Lengyelország

A hétközi Rangers elleni EL-kiesés után a Legia Varsó magyar középpályása, Nagy Dominik kezdőként végigjátszotta a Rakow elleni bajnokit, amelyet 3-1-re megnyertek, így feljöttek az ötödik helyre a tabellán.

Portugália

Csoboth Kevin nem volt a keretben a Benfica B-ben, amely idegenben szenvedett 2-0-s vereséget a Cova De Piedade ellen.

Svájc

A Lugano magyar válogatott támadója, Holender Filip folytatta a jó szereplését, hiszen a múlthét után ezúttal gólpasszal jeleskedett a Basel elleni bajnokin. Honfitársai közül Kecskés Ákos végigjátszotta a találkozót, míg Vécsei Bálint kezdő volt, majd a 77. percben lecserélte edzője, míg a luganóiak 2-1-es vereséget szenvedtek.

Holender gólpassza:

Ausztria

Szoboszlai Dominik a 63. percben csereként lépett pályára a Tirol elleni bajnokin. Nyolc perccel a beállása után tizenegyesből volt eredményes, csapata 5-1-re nyert idegenben.

Szoboszlai gólja:

A Lafnitz együttesében ezúttal nem került be a meccskeretbe Varga Barnabás, csapata hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett az Austria Klagenfurt ellen.

A Liefering magyarja, Bukta Csaba szintén nem volt a keretben az Austria Wien II. ellen, amely bajnokit hazai pályán 2-0-ra megnyertek.

A Rapid Wiennél légióskodó és sérülése után még könnyített edzéseket végző középpályás, Szántó Tamás a múlthéthez hasonlóan sem volt kerettag a bécsi rangadón, de együttese így is nyerni tudott 3-1-re az Austria Wien ellen.

Szlovákia

Vida Máté végig, Vida Kristopher pedig a 91. percig volt a pályán a hazaiaknál és gólt rúgott a Slovannak, a pozsonyiaknál Holman Dávid csereként állt be a 79. percben. Kalmár Zsolt sérülése miatt hiányzott a rangadóról, amelyet a DAC 5-2-re nyert meg.

Dánia

Ezúttal sem lépett pályára a Midtjylland hátvédje, Korcsmár Zsolt a térdsérülése miatt, így kihagyta a Bröndby elleni bajnokit.

Horvátország

Az NK Osijek vezetőedzője ezúttal nem nevezte a keretbe Kleinheisler Lászlót az Istra elleni bajnokira. A mérkőzés 0-0-s döntetlennel ért véget.

Görögország

Megyeri Balázs ínsérülése miatt nem játszott az Atromitoszban, amely 2-2-es döntetlent játszott a Lamia vendégeként, honfitársa Ugrai Roland nem lépett pályára.

Korhut Mihály kezdőként végigjátszotta a Volosz elleni találkozót, de nem sok öröme lehetett, ugyanis 1-0-s vereséget szenvedtek idegenben.

Kazahsztán

A Honvéd 2017-es bajnokcsapatának kapitánya, Hidi Patrik télen csatlakozott a kazah élvonalban érdekelt Irtysh Pavlodar csapatához, melynek színeiben az idény összes eddigi mérkőzésén kezdőként lépett pályára. Így történt ez az Atyrau elleni idegenbeli meccsen is, melynek 95. percében, 0-2-es Irtysh-vezetésnél Hidi egy távoli lövésből első kazah bajnoki gólját is megszerezte.

Erődemonstrációt tartott szombat délután az Eppel Márton fémjelezte Kairat Almaty a Sahtyor Karagandi elleni idegenbeli bajnokin. A kazah élvonal 25. fordulójában a vendégcsapat a magyar támadó góljával szerzett vezetést már a második percben. A találat igencsak látványosra sikerült, Eppel egy testcsellel megverte védőjét, majd lefordult róla és a jobb alsó sarokba helyezett 13 méterről.

A Kairat a második játékrészben döntötte el a három pont sorsát, miután az 52. és a 77. perc között három gólt is szerzett Islamkhan, Eseola és Wrzesinski révén, így 4-0-ra kiütötte a Sahtyort – a magyar támadó végigjátszotta a meccset. A 27 éves labdarúgónak ez volt a 20. fellépése a mostani bajnokságban, szombaton pedig már a 11. találatát jegyezte.

Ukrajna

A Kádár Tamást is foglalkoztató Dinamo Kijev 2-2-es döntetlent ért el a Zorja Luhanszk vendégeként. A magyar válogatott hátvéd végig a pályán volt.

USA

A Chicago Fire csatára, Nikolics Nemanja a Colombus Crew elleni bajnokin kezdő volt és végig a pályán volt, ezúttal gólt nem szerzett.

A Sporting Kansas City három magyarja közül Sallói Dániel kezdőként 70 percet játszott, honfitársai Németh Krisztián és Baráth Botond a kispadról követte az eseményeket a Houston Dynamo elleni bajnokin, amelyet 1-0-ra megnyertek.

Egyesült Arab Emirátusok

Dzsudzsák Balázs csapata, az egyesült arab emírségekbeli al-Ittihiad Kalba az A-csoport hatodik helyéről várta a folytatást, míg az al-Dhafra a harmadik helyen állt a pénteki mérkőzést megelőzően. A magyar válogatott szélső kezdőként végigjátszotta a meccset, amelyen a hazaiak első gólját szerezte, miután a 35. percben egy visszagurítást követően 11 méterről vette be az ellenfél kapuját, 1-2-re alakítva az állást.Az al-Ittihad Kalba nyolc perccel később egyenlített, így 2-2-vel mentek pihenni a felek. A szünet után a 78. percben Dzsudzsák sárga lapot kapott, majd egy perc múlva a vendégek szereztek gólt Pedro révén, így az al-Dhafra 3-2-es sikerével ért véget a mérkőzés.

Dzsudzsákék két forduló után pont nélkül állnak az utolsó előtti helyen, legközelebb a Khorfakkan vendégeként lépnek pályára október 11-én, a Ligakupa 4. fordulójában.

Irán

Koman Vladimirral a soraiban 1-0-ra nyert hazai pályán a Sepahan a Machine Sazi ellen az iráni élvonalbeli bajnokság második fordulójában.

Dél-Korea

Parádés 22 percet produkált Novothny Soma a Seoul E-Land FC–Busan IPark dél-koreai másodosztályú mérkőzésen szombat kora délután. Az Újpest kölcsönjátékosa a 14. és a 36. perc között háromszor is bevette a hazai csapat kapuját, így már 3-0-ra is vezetett a Busan, ám a félidő előtt még sikerült szépíteniük a szöuliaknak. A fordulás után a magyar támadó együttese nem tudta megtartani előnyét és végül 3-3-mal zárult az összecsapás – Novothny végig a pályán volt.

Videón Novothny három találata (a bejegyzés lapozható)