Magyar gólzápor Dzsudzsáktól Nikolicson át Futácsig, dupla és tripla is volt - légióskörkép

Ez történt a magyar játékosokkal a hétvégén, Európa és Ázsia pályáin.
Dudás Gábor 2016. december 12., hétfő 9:02
Szerző: Dudás Gábor 2016. december 12., hétfő 9:02

TABELLÁK: Az angol, a spanyol, az olasz, a német és a lengyel bajnokság állása itt - kattints!

NÉMETORSZÁG

0-0-s döntetlen született a Bundesliga "magyar rangadóján", a Frankfurt-Hoffenheim találkozón: Huszti Szabolcs 85 percet játszott a hazaiaknál, a szülinapos Szalai Ádám a kispadon ült a meccsen.

Meglepetésre a forduló előtt sereghajtó Ingolstadt ellen botlott meg először az eddigi listavezető RB Leipzig, amelynek kapuját (ismét) Gulácsi Péter védte az 1-0-s találkozón. A lipcseiek másik magyar játékosa, a télen nagy valószínűséggel klubot váltó Kalmár Zsolt a tartalékok között kapott helyet, és ki is tett magáért, hiszen mesterhármast szerzett Berlinben.

Freiburgban is kikapott (0-1) és már tökutolsó a Darmstadt az élvonalban. A Werdertől kölcsönkapott Kleinheisler László a 72. percben állt be csereként a pályára.

A másodosztályban a végig a pákyán lévő Stieber Zoltánnal a soraiban játszott 0-0-s döntetlent otthon a Kaiserslautern, az ellenfél az Aue gárdája volt.

Harmadik meccsén elszenvedte Radoki János az első vereségét a Greuther Fürth edzőjeként, a St. Pauli vitte el a három pontot (0-2). Természetesen Megyeri Balázs védte a hazaiak kapuját.

Nagy Dániel nem volt ott a Sandhausennel 0-0-s döntetlent játszó Würzburger Kickers keretében. Simon Krisztiánt még sérülése miatt nélkülözte az 1860 München, amely 1-0-ra kikapott Bochumban.

OLASZORSZÁG

Nagy Ádám csapata, a Bologna 0-0-ra végzett otthon az Empolival, méghozzá a magyar középpályással végig a pályán. Nagy a meccs után (ön)kritikus volt, és elmondta, mi hiányzott a győzelemhez.

A sereghajtó Palermo ezúttal Sallai Rolanddal és Balogh Norbert nélkül lépett pályára - előbbi csereként játszott 21 percet a Chievo elleni vesztes (0-2) találkozón, utóbbi végig a padon ült.

Továbbra is egy meccse van a Serie B-ben a másodosztályú Spezia védőjének, Tamás Krisztiánnak, aki a keretben sem volt a SPAL elleni bajnokin (1-2). Adorján Krisztián sem játszott a Novara csapatában, amely 0-0-ra végzett a Brescia otthonában, igaz, a középpályás a kispadra leülhetett.

A harmadik vonalban a Forgács Dáviddal felálló Ancona 1-0-ra győzött a Sanbenedettese vendégeként. Bajner Bálintot a cserék közül állt be a Modenába, de a mintegy 10 perc nem volt elég neki, hogy segítsen a Mantova elleni vesztes (0-1) meccsen.

FRANCIAORSZÁG

A Ligue 1-ben  Lang Ádám végig a pályán volt a Dijonban, amely 2-1-re kapott ki hazai pályán a Marseille-től, és már egy csak pozíció választja el a veszélyzónától.

A Ligue 2-ben szereplő Le Havre 1-1-et játszott a Niort stadionjában, Bese Barnabás is végig a pályán volt csapatában.

LENGYELORSZÁG

Nikolics Nemanja 82 percet játszott a Legia Varsóban, és már az első félidőben csapata hőse lett a Piast Gliwice elleni, 5-1-s mérkőzésen. Végül két góllal és gólpasszal zárt, talán utolsó Legia-meccsén.

A Kádár Tamást végig soraiban tudó Lech Poznan 1-0-ra győzött a Korona Kielce ellen. A magyar válogatott hátvéd ezúttal is oszlopa volt csapata hátsó alakzatának és a támadásokat is sokat segítette. A poznaniak 1 ponttal követik a Legiát a lengyel bajnokság táblázatán, a negyedik helyen.

A fantasztikus hangulatú krakkói derbin (1-1) a Wislában a kispadon ült Guzmics Richárd, a Cracoviában Litauszki Róbert viszont ott sem.

Gyurcsó Ádámot a 75. percben cserélte le a Pogon Szczecin edzője a Lubin elleni bajnokin (1-1). Mervó Bence végig a kispadon ült a Slask Wroclawban, amely 3-0-ra kikapott Gdanskban és veszélyesen közel áll a kiesőzónához.

SZLOVÁKIA

A magyar utánpótlás-válogatott Vida Kristopher győztes gólt szerzett a Dunaszerdahely csapatában, amely 1-0-ra verte az Aranyosmarótot a szlovák bajnokságban.

A végig pályán lévő Priskin Tamás sárga lapot kapott, csapata, a Slovan Bratislava pedig 1-1-s döntetlent játszott a Sparta Myjava otthonában.

AUSZTRIA

Egy félidőt kapott csereként Szántó Tamás a Rapid Wienben, a bécsiek végül 3-1-re verték a Riedet, a fiatal középpályás aktív játékának is köszönhetően. A sereghajtó Mattersburg magyar fiatalja, Varga Barnabás a kispadon ült, miközben csapata 2-0-ra győzött az Admira ellen hazai pályán.

HORVÁTORSZÁG

A Hajduk Split magyar támadója, a már 7 gólos Futács Márkó főszereplő lett a Cibalia elleni meccsen, amelyet a 91. és a 93. percben szerzett góljával fordított meg csapata. Ez volt egyébként a Videoton korábbi vezetőedzőjének, Joan Carrillónak a debütáló találkozója.

KATAR

Németh Krisztián ezúttal pihent, csapata, az Al-Gharafa pedig 2-1-re kikapott az Al Sailiya otthonában.

TÖRÖKORSZÁG

Koman Vladimir sereghajtó csapatának, az Adanaspornak ezúttal sem jött össze semmi: 4-1-re kaptak ki a Trabzonspor otthonában.  A magyar középpályás 72 percet játszott kezdőként.

ROMÁNIA

Remek mérkőzésen van túl a CSM Iasi magyar támadója, Bőle Lukács. A kezdőként pályára lépő Bőle egy gyönyörű szabadrúgásgóllal szerzett vezetést, majd szintén még az első félidőben kiharcolt egy tizenegyest és egy piros lapot a Botosani otthonában. Végül duplázott a 3-1-s idegenbeli találkozón a légiós.

IZRAEL

Korhut Mihály hétfőn este léphet pályára a nagy fölénnyel listavezető Hapoel Beer-Sevában, amely a Beitar Jeruzsálem stadionjában játszik rangadót.

SVÁJC

Vécsei Bálintot végig a pályán hagyta az edzője a Luganóban, a Grasshoppers elleni idegenbeli meccsen, a csapatok végül 0-0-s döntetlenre végeztek.

ARAB EMÍRSÉGEK

A Dzsudzsák Balázst foglalkoztató Al Wahda az eddig veretlen Al Ain csapatát fogadta, a magyar válogatott középpályás kezdőként kapott szerepet a hazaiaknál, és a 26. percben ő vette be a vendégek kapuját, a góljával szerzett vezetést csapata. A fordulás után hamar egyenlített az Al Ain. A vendégek ugyan a hajrában 10 emberre fogyatkoztak Ahmed kiállítása miatt, ám Dzsudzsákék nem tudtak újabb gólt szerezni, így egy ponttal kell beérniük. A gólt szerző magyar szélsőt a 67. percben lecserélte edzője.

INDIA

Vadócz Krisztián (Mumbai City) kezdőként és végig játszott az Atlético de Kolkata elleni első bajnoki elődöntőn, amelyen 3-2-re kapott ki a csapata.