Ez Nikolics napja volt: Két gól, lovagias gólpassz, K.O. - videó

Már az első félidőben főszereplő lett a Legia Varsó magyar csatára.
Dudás Gábor 2016. december 11., vasárnap 18:54
Szerző: Dudás Gábor 2016. december 11., vasárnap 18:54

TABELLA: A lengyel bajnokság állása itt - kattints!

Nikolics Nemanja duplájával és gólpasszával hengerelt a Legia Varsó vasárnap, a Piast Gliwice otthonában, és végül 5-1-s győzelemmel lépett fel a dobogó harmadik fokára az Ekstraklasában.

Nikolics – aki nem kizárt, hogy már a télen távozik a lengyel fővárosból – a 32. percben az ugyancsak duplázó Radovicot szolgálta ki rendkívül önzetlenül a vendégek vezető góljánál, majd a következő találatot már maga vállalta egy kipattanó lövésnél, hogy aztán a 79. percben újra betaláljon (ezúttal Radovic volt rendkívül előzékeny). A kiütéses végeredményt Odjidja-Ofoe, illetve a végén kozmetikázó Sapala állította be a 82. és a 92. percben.

Nikolicsot a vendégdrukkerek nagy ünneplése közepette cserélte le edzője az ötödik gólt követően.

Délután a Lech Poznan Kádár Tamással a soraiban győzött 1-0-ra a Korona Kielce ellen. A magyar válogatott hátvéd ezúttal is oszlopa volt csapata hátsó alakzatának és a támadásokat is sokat segítette. A poznaniak 1 ponttal követik a Legiát a lengyel bajnokság táblázatán.

Lech Poznan – Korona Kielce 1-0 (Kownacki 81.)

Piast Gliwice – Legia Varsó 1-5 (Sapala 92., ill. Radovic 32., 73., Nikolics 45., 79., Odjidja-Ofoe 82.)