Légiósok: Szalai nélkül gálázott a Hoffenheim, Szoboszlai gólt rúgott – videó

Szalai Ádám ezúttal nem lépett pályára a Hoffenheimben, amely 4-0-ra kiütötte odahaza a Stuttgartot a Bundesliga szombati játéknapján. Az FC Lieferingben végig pályán lévő Szoboszlai Dominik gólt rúgott a FAC Wien ellen, amely hazai pályán 3-1-es vereséget szenvedett az osztrák másodosztály 12. fordulójának mérkőzésesén.
Csakfoci Admin 2018. október 27., szombat 20:43
Szerző: Csakfoci Admin 2018. október 27., szombat 20:43

Bundesliga, 9. forduló:

Hoffenheim - Stuttgart 4-0 (Brenet 48., Joelinton 51., Belfodil 57., 60.)

Düsseldorf–Wolfsburg 0–3 (Weghorst 41. – büntetőből, Brekalo 73., Ginczek 80.)

Hannover–Augsburg 1–2 (Bebou 72. ill.Khedira 8., Finnbogason 63. – büntetőből)

Mainz–Bayern München 1–2 (Boetius 48. ill. Goretzka 39., Thiago 62.)

Freiburg–Mönchengladblach 3–1 (Petersen 1. – büntetőből, Waldschmindt 57., Holer 94. ill. Hazard 20. – büntetőből)

FC Liefering–FAC Wien 1–3

Szoboszlai Dominik ezúttal a kezdőben kapott helyet az FC Lieferingben, és végig is játszotta a FAC Wien elleni mérkőzést az osztrák másodosztály 12. fordulójának meccsén. A fiatal középpályás a 70. percben 0-2-nél szépített, amivel megszerezte a szezonbeli harmadik gólját. Végül a bécsiek nyolc perccel később állították be az 1-3-as végeredményt.

Zemplín Michalovce–DAC 2–1

A DAC-ban mindhárom magyar - Kalmár Zsolt, Vida Kristopher és Vida Máté is pályára lépett, amely a Nagymihály otthonában vendégeskedett. Gól nélküli első félidő után Davis szerezte meg a vendégeknek a vezetést a 60. percben, majd 7. perccel később Turik egyenlíteni tudott. A 87. percben pedig Kolesar állította be a 2-1-es végeredményt.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, Vida Kristopger és Kalmár Zsolt sárga lapot kapott, míg Vida Kristophert a 62. percben lecserélte Peter Hyballa vezetőedző.

Podbrezová–Slovan Bratislava 0–2

Holman Dáviddal a soraiban hozta a kötelezőt a Slovan Bratislava. A szlovák élvonalt vezető pozsonyiak a Podbrezova ellen játszottak, s esélyeshez méltóan kezdték a talákozót. A 2. percben Holman szöglete után Bjaric volt eredményes, majd a 73. percben Ljubicic állította be a 0-2-es végeredményt.

Hertha-bravúr: Az utolsó percben mentettek pontot Dárdaiék – videó
Sokáig úgy tűnt, Jadon Sancho duplájával megvan a Dortmundnak a három pont a Dárdai Pál irányította Hertha ellen, ám az utolsó percekben Kalou egyenlített, és pontot mentettek a berliniek a német élvonalbeli bajnokság 9. fordulójának meccsén.