Kupacsütörtök: A Barca a túlórában elvérzett, a Real izzadva ment tovább, döntőbe jutott a Liverpool - eredmények, videók

Hosszabbításban esett el a Barca az Athletic Bilbao ellen, a Liverpool lesz a Chelsea ellenfele az Angol Ligakupa döntőjében, miután Jürgen Kloppék 2-0-s győzelmet arattak az Arsenal otthonában. A Real Madrid az Elchét verte 2-1-re, Carlo Ancelotti csapata a hosszabbításban harcolta ki a továbbjutást.
Póczik Dávid 2022. január 21., péntek 0:15
Szerző: Póczik Dávid 2022. január 21., péntek 0:15

Angol Ligakupa, elődöntő

Arsenal-Liverpool 0-2 (Jota 19.,79.) - kiállítva: Partey 90. (Arsenal)

A Liverpool jutott be másodikként az angol labdarúgó Ligakupa fináléjába, miután az elődöntős párharc csütörtöki visszavágóján 2-0-ra győzött az Arsenal vendégeként.

A Pool egy hete hazai pályán emberelőnyben is csak gól nélküli döntetlent játszott a londoni Ágyúsokkal, akik viszont ezúttal már a 19. percben hátrányba kerültek a portugál válogatott Diogo Jota gólja miatt.

A folytatásban az Arsenalnak nem sikerült bevennie a liverpooli kaput, Jota viszont a 79. percben megszerezte saját maga és csapata második találatát, amellyel el is dőlt a meccs.

A finálé másik résztvevője a Chelsea, a trófeáért február 27-én a Wembley Stadionban csapnak össze a felek. (MTI)

Olasz Kupa, nyolcaddöntő

AS Roma-Lecce 3-1 (Kumbulla 40., Abraham 54., Shomurodov 81., ill. Calabresi 14.) - kiállítva: Gargiulo 62. (Lecce)

Spanyol Kupa, nyolcaddöntők:

Elche-Real Madrid 1-2 (Verdú 103., ill. Isco 108., E. Hazard 115.) - hosszabbítás után - kiállítva: Pere Milla 122. (Elche), ill. Marcelo 102. (Real Madrid)

Athletic Bilbao-Barcelona 3-2 (Muniain 2., 106., - a másodikat 11-esből,  Martinez 86., ill. Torres 20., Pedri 93.,)

Beárazták a Juventus elvágyódó klasszisát, alighanem eldőlt Dembelé jövője - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Külföldi körkép.