Hatalmas fieszta volt a Porto bajnoki címe után - videó

A stadionban 50 ezer szurkoló volt, de további 25 ezren kimentek az aréna elé is. Hatalmas fieszta volt a meccs után.
Csakfoci Admin 2018. május 7., hétfő 19:16
A stadionban 50 ezer szurkoló volt, de további 25 ezren kimentek az aréna elé is. Hatalmas fieszta volt a meccs után.
Szerző: Csakfoci Admin 2018. május 7., hétfő 19:16

A portói csapat 28. elsősége már szombaton este eldőlt, amikor a két lisszaboni dobogós együttes, a Sporting és a Benfica gól nélküli döntetlennel zárt egymás ellen. Ezzel ugyanis mindkét csapat négypontos hátrányban maradt a Portóval szemben, amely aztán vasárnap otthon 2-1-re verte a Feirensét.

A bajnoki cím szempontjából meghatározó volt, hogy a múlt hónapban a Porto és a Benfica lisszaboni mérkőzésén Hector Herrera a 90. percben meg tudta szerezni a győztes gólt.

A stadionban teltház, 50 ezer ember volt, de az arénán kívül körülbelül további 25 ezer drukker ünnepelte az aranyérmet.

A Sporting és a Benfica számára az utolsó forduló tétje a második hely és ezzel együtt a Bajnokok Ligája-indulás kiharcolása.

Az FC Porto előzőleg 2013-ban nyerte meg a bajnokságot.

(MTI/csakfoci)

Átigazolások
Kisvárda
Hianga’a Mbock
A Ligue1-ben is megfordult játékossal erősített a Kisvárda.
Békéscsaba
Érkező
A legutóbb a CSM Olimpia Satu Mare csapatát erősítő Pintér Bence a Békéscsaba 1912 Előre új igazolása. A 29 éves középpályás a felkészülési időszakban már több mérkőzésen is pályára lépett.
Puskás Akadémia
Kölcsönben a támadó
A Puskás Akadémia Csíkszeredára adta kölcsön magyar támadóját.
Tovább az összes átigazoláshoz