A magyar válogatott támadó gyorsan szerzett két góljának köszönhetően a Hajduk Split 2-1-re nyert a horvát élvonalban, együttese harmadik lett, Futács pedig minden bizonnyal gólkirály lesz.
Félóra alatt duplázott Futács Márkó, a Hajduk Split magyar csatára csapata Slaven Belupo elleni horvát bajnokiján. A magyar játékos előbb kiszorított szögből, majd 11-esből talált a kapuba, ezzel kerültek 2-0-s előnybe. Futács ezzel megszerezte 17. és 18. bajnoki találatát is ebben a szezonban, amivel tovább növelte előnyét a góllövőlistán. Később szépített az ellenfél, így végül 2-1-re nyert a Hajduk Split, amely így biztosan bronzérmesként fejezi be az idényt, Futács pedig nagyon jó eséllyel horvát gólkirályi címet szerez.
Átigazolások

Légiósok / Ferencváros
Lisztes Krisztián
Egy frankfurti lap szerint Lisztes Krisztián németországi jövője is tét lehet a Ferencvárosnál eltöltött kölcsönidőszaka alatt.

Légiósok
Gulácsi nagy riválisa távozhat
Ha hosszabbít Gulácsi Péterrel az RB Leipzig, belga kapusriválisa valószínűleg távozik a német csapattól a Sky szerint.

Ajka
Az edző után a klubvezetőt is leváltották
Bujtor Balázs lett az FC Ajka Kft. új ügyvezetője, aki Soós Imrét váltja a poszton.