A párizsiak négy góllal intézték el a Monaco elleni Szuperkupa-döntőt. Megvan a Tuchel-Lőw páros első trófeája.
Lejátszotta az idei szezon első tétmérkőzését a PSG, amelynél Thomas Tuchel vezetőedző és Lőw Zsolt másodedző is friss igazolásként dolgozik. A párizsiak a Monaco ellen léptek pályára a Francia Szuperkupa-döntőben, a kínai Sencsenben.
A Neymart csak csereként, Gianluigi Buffont azonban az első perctől bevető PSG sima, 4-0-s győzelemmel intézte el a finálét, ezzel megszerezte az új idény első trófeáját. Di María pazar szabadrúgásból, Nkunku és Timothy Weah (az aranylabdás George Weah fia) egy-egy közeli befejezésből talált be, az utolsó percekben pedig újra Di María jött, és állította be a 4-0-s végeredményt.
Francia Szuperkupa-döntő
PSG-Monaco 4-0 (2-0)
G.: Di María 33., 92., Nkunku 40., Weah 67.
Átigazolások
Légiósok
Spurs-ajánlat Gulácsiért
A Tottenham komoly ajánlatot tett Gulácsi Péterért a téli átigazolási időszakban, de a magyar kapus családjával együtt a maradás mellett döntött.
FTC
Keane és a Tottenham?
Robbie Keane neve is szóba került a Spursnél.
Tiszakécske
2 távozó
Baráth Bence és Burdika Maxim is távozik Tiszakécskéről, utóbbi játékos fél évre kölcsönben az NB III-as Tiszafüredi VSE labdarúgója lesz.