Magyar játékvezető fújhat a Slovannak, a Vidi-meccs bírója ott volt a Loki nagy „EL-zakójánál”

Farkas Ádám bíráskodhat a pozsonyiak találkozóján, a Fradi ciprusi, a Vidi macedón, a Vasas szerb játékvezetőt kapott.
Budai László 2017. június 25., vasárnap 17:21
Szerző: Budai László 2017. június 25., vasárnap 17:21

Az UEFA megnevezte, hogy mely játékvezetők dirigálnak majd az Európa Liga első selejtezőkörében - számolt be róla a hungarianfootball.com. A Ferencváros-Jelgava összecsapást a ciprusi Vassílis Dimitríou vezeti. Az elsősorban hazája bajnokságában dolgozó bírónak annyi magyaros múltja van, hogy a 2010-es Nyitra-Győr El-meccsen (2-2) és a 2012-es orosz-magyar U17-es Eb-selejtezőn (2-3) is negyedik játékvezető volt.

A Videoton-Balzan összecsapást a macedón Dejan Jakimovski kapta. Ő a 2016-os, Torpedo-DVSC (0-1) El-meccsen volt tartalék, míg a 2013-as magyar-finn U17-es Eb-selejtezőt (3-2) ő fújhatta. Vidi-meccsen volt már negyedik játékvezető, a fehérváriak akkor 3-2-re verték a Sturm Grazot a BL-ben. De ott volt tartalékként a Loki 5-0-s vereségénél, amelyet a Harkovtól szenvedett el a az EL-csoportkörben.

A Beitar Jerusalem ellen készülő Vasasnak Nenad Đokić dirigálhat. Ő nem volt részese magyar mérkőzésnek még, jelenleg elsősorban a szerb első osztályban vezet.

Szintén magyar érdekeltségű hír, hogy Farkas Ádám és Karakó Ferenc is kapott meccset az EL-ben. Előbbi a Pjunik-Slovan, utóbbi a Siroki-Ordabasi találkozót vezetheti.