Európa Liga: Hosszabbításban jutott tovább az MU - videó

A rendes játékidőben csak a spanyol Celta Vigo jutott be a legjobb négy közé. A Manchester United hosszabbításban harcolta ki az elődöntőt, ahogy az Ajax is. A Lyon 11-esekkel ment tovább.
Privacsek András 2017. április 20., csütörtök 20:56
Szerző: Privacsek András 2017. április 20., csütörtök 20:56

A Manchester jól kezdte az Anderlecht elleni visszavágót, a 10. percben Mkhtaryan góljával megvolt a vezetés. Utána is támadásban maradtak a hazaiak, de Ruben két ízben is nagyot védett. A folytatásban magához tért a brüsszeli csapat és a 32. percben Henni révén egyenlítettek.

A második félidőben az angolok játszottak fölényben, Rashford két nagy ziccert is elhibázott. Az utolsó percben Ibrahimovic megsérült, le kellett cserélni. A kétszer 15 perces hosszabbításban Rashford betalált, így eldőlt a továbbjutás.
Emberhátrányban lőtt gólokkal ment tovább az Ajax. A Besiktas-Lyon meccsen 11-esek döntöttek a franciák javára.

Európa Liga, negyeddöntők, visszavágók:

Besiktas - Lyon 2-1 (Talisca 27., 58., ill. Lacazette 34.) – összesítésben: 3-3, 11-esekkel: 6-7
Genk - Celta Vigo 1-1 (Trossard 67., ill. Sisto 63.) - összesítésben: 3-4
Schalke - Ajax 3-2 (Goretzka 53., Burgstaller 56., Caligiuri 101., ill. Viregever 111., Younes 120.) , piros lap: Veltman 80. - összesítésben: 3-4
Manchester United - Anderlecht 2-1 (Mkhtaryan 10., Rashford 107., ill. Hanni 32.) - összesítésben: 3-2