EL: Rémálom-kezdés után hatgólos meccsen jutott főtáblára a Fradi

A Ferencváros hazai pályán 4-2-re legyőzte a litván bajnok Suduvát és 15 év után a főtáblára jutott.
Csakfoci Admin 2019. augusztus 29., csütörtök 21:57
A Ferencváros hazai pályán 4-2-re legyőzte a litván bajnok Suduvát és 15 év után a főtáblára jutott.
Szerző: Csakfoci Admin 2019. augusztus 29., csütörtök 21:57
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A Ferencváros csütörtök este hazai pályán annak tudatában lépett pályára 18 567 néző előtt a Suduva ellen, hogy ha legyőzi a litván bajnokot, az EL-főtáblájára kerül.

A kezdősípszó előtt a Ferencváros-szurkolók a "Feladni soha!" felirattal ellátott óriásmolinóval adták ki a jelszót a csütörtök esti találkozóra, miután a drukkerek zöld-fehérbe öltöztették Rockyt a filmtörténet egyik legnagyobb harcosát.

A mérkőzést hatalmas érdeklődés előzte meg, és bár sokan tartottak attól, hogy a Suduva beáll védekezni, nem így lett. Sőt, a találkozó előtt esélytelenebbnek tartott litván csapat a 11. percben megszerezte a vezetést: Heister és Dvali passzolgatott hátul és a kettejük összjátékába hiba csúszott, hiszen a grúz védő Verbickashoz továbbította a labdát, aki habozás nélkül a bal alsóba lőtt (0-1).

A helyszínen uralkodó feszült légkör hatására a vezető gól hidegzuhanyként érte a Fradit, amely percekig nem találta a fogást az ellenfelén, a vendégek több veszélyes helyzetet kidolgoztak, ám a zöld-fehérek szerencséjére nem született meg a második litván gól.

A 36. percben Zubkov passzolt Bolihoz, akit a tizenhatos előterében elkaszált a litván kapus, Kardum - a játékvezető sárga lapot mutatott fel neki és a tizenegyespontra mutatott, a kispad mellett hevesen reklamáló Lipcsei Gábort pedig  elküldte. A kisebb közjáték után Varga állt labda mögé, aki higgadtan értékesítette a büntetőt (1-1). Az egyenlítés után alaposan megemberelte magát a Fradi, és a félidő hosszabbításában átvette a vezetést: Zubkov jobb oldali beadását Boli a védőjét megelőzve a lőtte a kapu túlsó alsó sarkába (2-1).


Egyértelmű "parancs" volt - Fotó: www.csakfoci.hu

Fordulás után a lélektanilag jókor szerzett gól a Fradinak kedvezett és kétgólosra is növelhette volna az előnyét a 63. percben, ha Zubkov csavarása nem csattan a jobb felső kapufán. Egy perccel később a litvánok szinte a semmiből egyenlítettek: Svrljuga jobb oldali beadása után Blazicot megelőzte Topcagic, aki két méterről a rövid sarokba lőtt (2-2).

Az egyenlítés után három perccel a Fradi átvette a vezetést: Sigér passza után Tokmac a jobb alsóba helyezett (3-2). A folytatásban mindkét oldalon cserékkel frissítettek az edzők, és a hazaiak végleg le is zárhatták volna a mérkőzést, hiszen előbb Boli lőtt ziccerben a kapusba, majd Isael a vendégek hálóőrét találta el kiszorított helyzetben, Tokmac próbálkozását pedig lábbal hárította a sokadik bravúrját bemutató Kardum.

A mérkőzés lefújásához közeledve a Ferencváros sorra dolgozta ki a nagyobbnál nagyobb ziccereket és végül a kegyelemdöfést a 92. percben vitte be, mivel a Zubkovval elkövetett szabálytalanság után büntetőhöz jutott a Fradi, amit Szignyevics értékesített (4-2).

https://www.facebook.com/csakfoci.hu/photos/pb.486996194676562.-2207520000.1567109748./2515019365207558/?type=1&theater

Ferencváros - Suduva 4-2

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Dvali, Heister - Sigér (Ihnatenko 71.), Haratin - Zubkov, Tokmac, Varga (Isael 68.) - Boli (Szignyevics 80.)

Suduva: Kardum - Svrljuga, Kerla, Jankauskas, Hladik, Zivanovic - Verbickas (Jankauskas 71.), Cadjenovic, Matulevcius (Vezevicius 88.) - Topcagic, Tadic (Golubickas 46.)

Gólszerzők: Varga 36. - 11-esből, Boli 46., Tokmac 66., Szignyevics 92. - 11-esből ill. Verbickas 11., Topcagic 64.

Olvastad már?
EL: Ferencváros-Suduva 4-2 - közvetítés
A Ferencváros csütörtökön este hazai pályán, a saját közönsége előtt, a litván bajnok Suduva ellen harcolhatja ki az Európa Liga csoportkörébe jutást. Kövesd a meccset élőben a csakfoci.hu-val!
Elolvasom
Átigazolások
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Tovább az összes átigazoláshoz