EL: Mourinhóék lesimázták a Ludogorecet, Kolozsváron jutott tovább a Roma, Langék nem tudtak visszavágni - eredmények, videók

Az AS Roma is bebiztosította továbbjutását az egyenes kieséses szakaszba a labdarúgó Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön.
Csakfoci Admin 2020. november 26., csütörtök 23:05
Szerző: Csakfoci Admin 2020. november 26., csütörtök 23:05

A-csoport

A csoport állása: 1. AS Roma 10 pont (és továbbjutott), 2. Young Boys 7, 3. CFR Cluj 4, 4. CSZKA Szófia 1

CFR Cluj-AS Roma 0-2 (Debeljuh 49. - öngól, Veretout 67. - 11-esből)

A Roma a CFR Cluj vendégeként győzött 2-0-ra, és riválisai már nem jelentenek veszélyt a továbbjutására a csoportban.

B-csoport

A csoport állása: 1. Arsenal 12 pont (és továbbjutott), 2. Molde 6, 3. Rapid Wien 6, 4. Dundalk 0

Dundalk-Rapid Wien 1-3 (Shields 63. - 11-esből, ill. Knasmullner 11., Kara 37., 58.)

C-csoport

A csoport állása: 1. Slavia Praha 9 pont, 2., Bayer Leverkusen 9, 3. Nice 3, 4. Hapoel Beer Sheva 3

Bayer Leverkusen-Hapoel Beer Sheva 4-1 (Schick 29., Bailey 48., Demirbay 76., Alario 80., ill. Shviro 58.)

A C csoportban a Bayer Leverkusen otthon, a Slavia Praha idegenben győzött, és így már 9-9 pontot gyűjtött, míg a vesztes Hapoel Beer-Sheva, valamint Nice együttese továbbra is 3-3 ponttal áll.

Nice-Slavia Praha 1-3 (Gouiri 61., ill. Lingr 15., Olayinka 64., Sima 75.) - kiállítva: Boudaoui 92. (Nice)

D-csoport

A csoport állása: 1. Rangers 8 pont, 2. Benfica 8, 3. Lech Poznan 3, 4. Standard Liege 3

Rangers-Benfica 2-2 (Arfield 7., Roofe 69., ill. Ramos 78., Pizzi 82.)

Standard Liege-Lech Poznan 2-1 (Tapsoba 63., Laifis 93., ill. Ishak 61.) - kiállítva: Oulare 48. (Standard Liege), Crnomarkovic 75. (Lech Poznan)

E-csoport

A csoport állása: 1. Granada 10 pont, 2. PSV 6, 3. PAOK 5, 4. Omonia Nicosia 1

Granada-Omonia Nicosia 2-1 (Suarez Charris 8., Soro 73., ill. Asante 60.)

Az Omonia magyar légiósa, Lang Ádám kezdőként végigjátszotta csapata granadai mérkőzését, amelyen a ciprusi együttes 2-1-es vereséget szenvedett a házigazda spanyol gárdától.

PSV-PAOK 3-2 (Gakpo 20., Madueke 51., Malen 53., ill. Varela 4., Tzolis 13.)

Az E csoport másik összecsapásán a PAOK hiába vezetett már a 13. percben 2-0-ra Eindhovenben, a vendéglátó PSV fordított, és minimális különbséggel jobbnak bizonyult.

F-csoport

A csoport állása: 1. Napoli 9 pont, 2. Real Sociedad 7, 3. AZ Alkmaar 7, 4. Rijeka 0

Napoli-Rijeka 2-0 (Anastasio 41. - öngól, Lozano 75.)

Nápolyban győzelemmel tisztelgett a hazai csapat a szerdán, 60 évesen elhunyt legendájára, Diego Maradonára: a Napoli 2-0-ra verte a horvát Rijekát. A zárt kapus mérkőzésen a stadion mellett több ezer szurkoló gyülekezett és emlékezett az argentin klasszisra. Még a kezdés előtt rövid időre csatlakozott hozzájuk a Napoli csapatkapitánya, Lorenzo Insigne, aki társai képviseletében csokor virágot helyezett el a neves elődre emlékezve.

A hazai együttes minden tagja 10-es, Maradona nevével ellátott mezben vonult ki a pályára, majd az egyperces gyászszünet alatt egymásba karoltak a nápolyi játékosok.

A vezetőedző Gennaro Gattuso pedig az egész meccs alatt Maradona-mezben maradt.

AZ Alkmaar-Real Sociedad 0-0

Miután az F csoport másik két gárdája, az AZ Alkmaar és a Real Sociedad nem bírt egymással, a Napoli a négyes élére ugrott.

J-csoport

A csoport állása: 1. Antwerp 9 pont, 2. Tottenham 9, 3. LASK Linz 6, 4. Ludogorec 0

Tottenham-Ludogorec 4-0 (Carlos Vinicius 16., 34., Winks 63., Lucas 73.)

A J csoportban a Tottenham Hotspur 4-0-ra lelépte a továbbra is pont nélkül álló Ludogorecet.

A csoportok első két helyezettje jut a legjobb 32 közé, ahol a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival egészül ki a mezőny. (MTI)

EL: Hatgólos döntetlent játszott a Leicester, Ibra nélkül nem ment a Milannak - eredmények, videók
Az Európa Liga csoportkörének 4. fordulójában a Braga egy végletekig kiélezett végjátékban, 3-3-as döntetlent játszott a Leicester City ellen. A Zlatan Ibrahimovic nélkül feálló Milan csak 1-1-et játszott a Lille vendégeként.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.