EL: Kiejtette a luxemburgi csapat Nagy Dominikékat, Sallaiék a csoportkör kapujában - eredmények

Csütörtök este is több légiósunk volt érdekelt az Európa Liga 3. selejtezőkörének visszavágóján. Az alábbiakban ezeket a mérkőzéseket összegezzük.
Csakfoci Admin 2018. augusztus 16., csütörtök 22:42
Szerző: Csakfoci Admin 2018. augusztus 16., csütörtök 22:42

Dudelange (luxemburgi) - Legia (lengyel) 2-2 (Stumpf, Stelvio ill.  Kante (2))

Nagy Dominik kezdőként a 69. percig volt a pályán, a varsóiak a múlt heti vereségüknek köszönhetően kiestek a BL-selejtező első fordulójában a MOL Vidi dolgát is igencsak megnehezítő luxemburgi bajnok ellen.

APOEL (ciprusi) - Hapoel Beer Sheva (izraeli) 3-1 (Caju, Lucas (2) ill. Ben Basat)

Sallai Roland kezdőként a 89. percig volt a pályán az 5-3-as összesítéssel a play-off körbe jutó APOEL-ben.

Craiova 1948 CS (román) - RB Leipzig (német) 1-1 (Baicu ill. Sabitzer)

Gulácsi Péter nem volt a lipcseiek keretében, a németek 4-2-es összesítéssel léptek tovább.

CFR Cluj (román) - Alashkert (örmény) 5-0 (Culio, Omrani (2), Hoban, Mailat)

Lang Ádám a kispadról nézte csapata nagyon sima (összesítésben 7-0) továbbjutását.

Midtjylland (dán)  - TNS (walesi) 3-1 (George, Okosun (2) ill. Ebbe)

Korcsmár Zsolt végig a pályán volt a dánoknál, akik 5-1-es léptek tovább.

Molde (norvég) - Hibernian (skót) 3-0 (Haland (2), Aursnes)

A sérüléséből visszatért Bogdán Ádám védte a skót csapat kapuját, amely az első meccsen 0-0-t ért el, mai vereségével viszont kiesett.

FCSB (román) - Hajduk Split (horvát) 2-1 (Gnohere (2) ill. Said)

Gyurcsó Ádám a 65. percben állt be, Futács Márkót nem nevezték a 2-1-es összesítéssel búcsúzó horvátok keretébe.

Rapid Wien (osztrák) - Slovan Bratislava (szlovák) 4-0

A vendégeknél Holman Dávid a kispadon ült, a hazaiaknál Szántó Tamás sérült. A kiütéses sikert arató bécsiek jutottak a rájátszásba.

6/6: Eppel ismét gólt rúgott az EL-ben, de csapata búcsúzott - videó
A két magyar válogatott légióst, Eppel Mártont és Elek Ákost foglalkoztató kazah Kajrat Almati hazai pályán 2-1-re kikapott a cseh Sigma Olomouctól az EL-selejtező 3. fordulójának visszavágó mérkőzésén. A találkozón Eppel gólt rúgott, de ez is kevésnek bizonyult.