EL: A visszavágóra hagyta a döntést az MTK - videó

Torghelle gólja még sokat érhet.
admin 2016. június 30., csütörtök 15:54
Szerző: admin 2016. június 30., csütörtök 15:54

A találkozót a kazah együttes kezdte aktívabban, az első 20 percet követően azonban az MTK is felvette a meccs ritmusát. Sőt mi több, a 29. percben a vezetést is megszerezte a magyar csapat: Nikac ment el a jobb oldalon az alapvonalig a tizenhatoson belül, majd az ötösön érkező Torghelle elé tálalt, aki közelről nem hibázott (0-1).

A kék-fehérek ezt követően uralták a meccset, a 43. percben viszont egyenlített az Aktobe: Torghelle ütközött a levegőben egy kazah játékossal a tizenhatoson belül, amelyet követően kissé érdekes módon büntetőt kapott a kazah csapat, a tizenegyest pedig Zalmukan értékesítette (1-1).

A fordulást követően kiegyenlített játék zajlott. A csapatok többnyire távolról próbálkoztak, a lövésekben azonban többnyire nem volt komoly veszély.

A vége 1-1 lett, így az MTK jó pozícióból várhatja a július 7-i, gyirmóti visszavágót.

FK Aktobe - MTK 1-1 (Zalmukan 43. - 11-esből, ill. Torghelle 29.)

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.