EL, EKL: Pazar kapáslövéssel győzte le skót ellenfelét a Lipcse, ötgólos meccsen maradt alul a Marseille - eredmények, videók

1-0-ra legyőzte skót ellenfelét hazai pályán az RB Leipzig csapata, amely a kezdőbe nevezte Szoboszlai Dominikot és Gulácsi Pétert is.
Póczik Dávid 2022. április 28., csütörtök 22:56
Szerző: Póczik Dávid 2022. április 28., csütörtök 22:56

Európa Liga

Az RB Leipzig 1-0-s győzelmet aratott hazai pályán a skót Glasgow Rangers ellen. Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik is kezdőként lépett pályára az elődöntő első mérkőzésén, amelyen főleg a lipcsei csapatnak voltak lehetőségei, de a skót védelmet csak a 85. percben sikerült feltörni. Ekkor Angelino 17 méteres kapáslövése landolt a jobb alsóban, ezzel pedig a németek 1-0-s eredménnyel utaznak Skóciába, a visszavágóra. Szoboszlait a 70. percben cserélte le Domenico Tedesco vezetőedző, Willi Orbán sárga lapos eltiltás miatt nem lépett pályára a találkozón.

Már az első percben gólt szerzett Londonban a Frankfurt, amely végül 2-1-re győzött a West Ham United vendégeként, így előnnyel várja az elődöntő második felvonását.

Európa Liga, elődöntők

RB Leipzig-Rangers 1-0 (Angelino 85.)

West Ham-Frankfurt 1-2 (Antonio 21., ill. Knauff 1., Kamada 54.)

Európa Konferencia Liga

A Leicester többet támadott hazai pályán José Mourinho csapata ellen, de a Farkasok csapatkapitánya, Lorenzo Pellegrini góljával 1-0-ra a római csapat jutott előnyhöz, amire következett Mancini öngólja, így 1-1-s döntetlennel várják a csapatok a visszavágót.

Öt gól is született Rotterdamban, a Feyenoord-Marseille találkozón. A franciák kétszer is ledolgozták egy gólos hátrányukat, ám Dessers duplázni tudott, így 3-2-re a holland csapat nyerte az összecsapást.

Európa Konferencia Liga, elődöntők

Feyenoord-Olympique Marseille 3-2 ( Dessers 18., 46., Sinisterra 20., ill. Abass 28., Gerson 40.)

Leicester-AS Roma 1-1 (Mancini - öngól 67. ill. Pellegrini 15.)