EL: Csak a hosszabbításban tudta bedarálni az MU a dánokat, Lukaku vezérletével győzött az Inter - eredmények, videók

A rendes játékidőben nem tudtak gólt szerezni az angolok a Köbenhavn elleni negyeddöntőben, és a hosszabbításban is csak tizenegyesből vették be a parádésan védő Johnsson kapuját. Az Interben Lukaku tarthatatlan volt, a kétgólos előnyt követően pedig csak szépíteni tudott a Leverkusen.
Nyikes Zoltán 2020. augusztus 10., hétfő 23:39
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. augusztus 10., hétfő 23:39

Hétfőn két mérkőzéssel vette kezdetét az Európa Liga 2019/20-as idényének negyeddöntője, ahol már minden párharc egy találkozón dől el.

Düsseldorfban az Inter és a Leverkusen gólzáporos első félidőt játszott, a szünetre 2-1-es előny birtokában mehetett a milánói együttes, a második játékrészre pedig csak helyzetek maradtak, így Antonio Conte együttese jutott az elődöntőbe, ahol a Sahtar Donyeck-FC Basel összecsapás győztese vár rá.

Barella 1-0

Lukaku 2-0

Havertz 2-1

Kölnben nehezen indult be a Manchester United gépezete a Köbenhavn ellen, az esélytelenebbnek tartott dánok bátran játszottak a mérkőzés elején, ez pedig helyzetekben is megmutatkozott. Az első játékrészben Greenwood révén vezetést szerzett az MU, ám a VAR jogosan érvénytelenítette a gólt.

A második félidőben is egyenrangú partnere volt a koppenhágai együttes a Premier League sztárcsapatának, ugyan az angolok mezőnyfölényben játszottak, ám a Köbenhavn ellentámadásai többször is veszélyesek voltak. Ebben a játékrészben az MU két kapufáig is jutott Greenwood és Bruno Fernandes révén - előbbinél a kipattanó labdát lesről juttatta a hálóba Rashford -, de a 90 perc alatt nem jött össze egyetlen gól sem, így következhetett a hosszabbítás.

A kétszer tizenöt perces ráadás elején aztán rögtön összejött Ole Gunnar Solksjaer együttesének, ami 90 perc alatt nem sikerült: a 94. percben a Martial elleni szabálytalanság miatt megítélt büntetőt Bruno Fernandes magabiztosan lőtte a jobb alsóba, 1-0. A következő percekben sorozatban dolgozta ki a helyzeteket a Manchester United, Karl-Johan Johnsson kapus azonban elképesztő napot fogott ki és minden létező ziccert védett, amikor pedig már ő sem tudott hárítani, akkor a kapufa kisegítette.

Az utolsó 15 minutumra a United átadta a területet a dánoknak, akik mentek előre becsülettel, de nagy lehetőséget nem tudtak kidolgozni, így Fernandes tizenegyese döntött. A United az elődöntőben a Wolverhampton-Sevilla találkozó győztesével játszik.

Bruno Fernandes 1-0

Európa Liga, negyeddöntők

Inter (olasz)–Bayer Leverkusen (német) 2-1 (Barclla 15., Lukaku 21., ill. Havertz 24.)
Manchester United (angol)–Köbenhavn (dán) 1-0 (Bruno Fernandes 94. - 11-esből) - hosszabbítás után