EL: A Liverpool nem tudta megfékezni a címvédő Sevillát a döntőben

Az Európa Liga döntőjében a Sevilla 3-1-re győzte le a Liverpool csapatát.
Szerkesztő 2016. május 28., szombat 20:33
Szerző: Szerkesztő 2016. május 28., szombat 20:33

Jobban kezdte az Európa Liga fináléját a Liverpool, az első játékrész elején néhány helyzeten túl egy elmaradt büntetőt is számonkérhettek a Vörösök a játékvezetőn, de Carrico kezezésénél néma maradt a bíró sípja. Ezt követően azonban leginkább a Sevilla dominált, egészen a 35. percig, amikor is Sturridge egy remekbe szabott lövéssel vezetést szerzett Jürgen Klopp csapatának (1-0). Nem sokkal később Lovren fejesénél újfent a spanyol együttes hálójában kötött ki a labda, de a lesen álló Sturridge zavarta a Sevilla kapusát.

A fordulást követően viszont gyakorlatilag azonnal kiegyenlített a spanyol csapat: Mariano szenzációs megindulását követően a középen érkező Gameiro talált be (1-1). Sőt mi több, a 64. percben Coke a vezetést is megszerezte a Sevillának (1-2), majd a 70. percben újabb góllal sokkolta a Liverpoolt (1-3).

A folytatásban az eredmény már nem változott, így a Sevilla zsinórban harmadik Európa Liga-sikerét aratta.