Fotó: MTI/Kovács Tamás

EL: A közel 80 percet emberhátrányban játszó Fradi ötgólos meccsen verte a török bajnokot - videók

Eldar Civicet már a 16. percben kiállították, ám ez sem akadályozta meg a Ferencvárost abban, hogy győzelemmel kezdje a csoportkört.
Nyikes Zoltán 2022. szeptember 8., csütörtök 22:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. szeptember 8., csütörtök 22:57

Az Európa Liga-csoportkör első fordulójában a Ferencváros a török bajnok Trabzonsport látta vendégül a Groupama Arénában. Sztanyiszlav Csercseszov három helyen változtatott az Újpest elleni 6-0-s győzelemhez képest, Kovacevic helyét Knoester, Laidouni helyét Besic, Mercier helyét Tokmac vette át a kezdőben, míg a törököknél a nemrégiben igazolt uruguayi sztár, Maxi Gómez, a korábbi Barca-játékos, Marc Bartra, valamint az Újpesten is megfordult Enis Bardhi is az első perctől a pályán volt.

1. félidő

Már az első percekben mozgalmasan indult a mérkőzés, az ötödik percben vezetést szerzett a Fradi: Vécsei 30 méterre a kaputól emelte be a 16-oson belülre a védők mögé a labdát, amit Tokmac 5 méterről, kapásból a jobb alsóba lőtt, 1-0.

A 16. percben azonban nem örülhettek a hazai szurkolók, miután Civic csúnyán megtaposta Stryger Larsen bokáját, ezért a VAR segítségével kiállította a bosnyák védőt a játékvezető.

A következő perceket meg is nyomta a Trabzonspor, rövid időn belül háromszor is nagy védést kellett bemutatnia Dibusz Dénesnek, előbb Bakaszetas, majd Maxi Gómez két próbálkozásánál.

Ez pedig erőt adott a Fradinak ahhoz, hogy emberhátrányban sem adja fel a támadásokat, a 29. percben pedig meg is lett ennek az eredménye: Zachariassen megszerzett labdájával indított gyors kontrát az FTC, Besic passzolt ki balszélre Tokmacnak a labdát, aki keresztbe rúgta azt, a hosszún pedig érkezett Traoré és átpöccintette a kapus felett a labdát, 2-0.

A vendégeknek tíz minutummal később összejött a szépítés: Vécsei veszített labdát a középpályán, így négy a kettő ellen indulhatott meg a Trabzonspor: Bakaszetasz tette ki a jobbján érkező Maxi Gómeznek, aki 9 méterről átemelte a kifutó Dibuszt, 2-1.

Itt azonban még nem volt vége az első játékrésznek, a 44. percben ugyanis Zachariassen lőtte be középre a labdát a 16-oson belül, Bartra pedig kezezett, így 11-eshez jutott a Fradi. Tokmac magabiztosan a jobb alsóba gurított, a kapus a másik irányba ment el, 3-1.

2. félidő

A szünetben a vendégek mestere hármat is cserélt, érkezett a korábbi szlovák válogatott Marek Hamsík, a Lille-től kölcsönvett Yusuf Yazici, valamint Elmali.

Ahogyan az várható volt, az emberelőnyben játszó törökök birtokolták többet a labdát, de igazán nagy helyzetet sokáig csak Trézéguet fejese jelentette az 51. percből, amikor is csak centiket tévedett a Trabzonspor támadója. Hiába játszott emberhátrányban a Fradi, előtte is adódott lehetőség, az 53. percben Wingo a jobboldalon csinált egy cselt befelé, majd bal lábbal, 20 méterről lőtt és a felső lécen csattant a labda.

A 66. percben is kis híján Fradi-gólt láthattunk, amikor Besic ívelt remekül Traoréhoz, aki a 16-oson belül egy igazítás után célba vette a bal felsőt, a kapus viszont nagy bravúrt bemutatva szögletre mentett. Így mondhatni, hogy szinte a semmiből érkezett a Trabzonspor második gólja a 71. percben: Tokmac veszített labdát a Fradi térfelének közepén, majd két passzt követően már a 16-oson belül volt a Trabzonspor, ott Maxi Gómez emelte Bozok elé a labdát, aki 8 méterről, kapásból a bal alsóba lőtt, 3-2.

A 87. percben egy rosszul elsült Mmaee fejest követően pattant a vendégekhez a labda a 16-oson belül, Trézéguet lövését még védte Dibusz, majd Yazici ismételt és talált a kapuba, de hamar örültek a vendégek, videóbírózást követően ugyanis kiderült, hogy lesen volt a török támadó, így maradt a 3-2.

Az ötperces hosszabbításban még egy nagyon veszélyes helyről elvégzett szabadrúgás is jutott a Trabzonspornak, de Bakaszetasz a sorfalba lőtt. A Fradi végül hősiesen kivédekezte és győzelemmel kezdett a csoportkörben.

Európa Liga-csoportkör, H csoport, 1. forduló

Ferencváros–Trabzonspor (török) 3-2 (Tokmac 5., 44. - 11-esből, Traoré 29., ill. M. Gómez 39., Bozok 71.) Kiállítva: Civic 16.

FTC: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Knoester, Civic – Besic (Kovacevic, 90.), Vécsei (Laidouni, 76.) – Traoré, Tokmac (Gojak, 76.), Zachariassen – Boli (Botka, 21.).

Trabzonspor: Taha Tepe – Stryger Larsen, Bartra, Vitor Hugo (Elmali, 46.), Denswil (Djaniny, 72.) – Gbamin (Hamsík, 46.), Bardhi (Yazici, 46.), Bakaszetasz – Trézéguet, Maxi Gómez, Ömür (Bozok, 59.).

EL/EKL: Szalai Attiláék a hosszabbításban nyertek, Mourinhóék kínos veresége - eredmények, videók
Szalai Attiláék győzelemmel, Schäfer Andrásék és Gyurcsó Ádámék vereséggel kezdtek az Európa Ligában, míg az Európa Konferencia Ligában nagy meglepetésre a Fiorentina nem bírt lett ellenfelével.
Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.