Az Anderlecht fanatikusai Németországban okoztak botrányt.
A csütörtöki Mainz-Anderlecht Európa Liga-mérkőzés nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes. A belvárosban ugyanis zavargás tört ki, a randalírozó belga drukkerek által okozott felfordulásnak több sérültje van, köztük egy súlyos fejsérülést szenvedett rendőrnő.
A támadásra alkalmas eszközökkel felszerelkezett belgák petárdázva masíroztak Mainzban, a német rendőrök 80 személyt állítottak elő.
A mérkőzés – amelyen szintén történt szurkolói rendbontás – 1–1-es döntetlennel ért véget. A két együttes a következő körben (november 3.) fordított pályaválasztással mérkőzik meg egymással.
Átigazolások
Légiósok
Yaakobishvilit bemutatták
Bemutatták új klubjánál, a spanyol másodosztályú UD Almeríánál a Barcelonától - egyelőre kölcsönben - leigazolt magyar válogatott kapust, Yaakobishvili Áront.
Szpari
Új csatár érkezik?
Állítólag megvan a Nyíregyháza új csatára: Marko Regza érkezhet a Szparihoz.
Megye II
Simon András
Simon András labdarúgóként a megye II-es Bágyogszovátban folytatja, ezzel párhuzamosan az NB II-es Gyirmótnál dolgozik utánpótlás-edzőként.