3 hónappal a brutális BL-hibája után először vezethet nemzetközi meccset Kassai

Három hónappal azután, hogy súlyos hibát vétett a Bajnokok Ligájában a világ játékvezetői elitjébe tartozó magyar bíró, ismét európai kupameccset vezethet Kassai Viktor csütörtök este.
Csakfoci Admin 2019. február 19., kedd 13:17
Szerző: Csakfoci Admin 2019. február 19., kedd 13:17

Mint ismeretes, Kassai Viktor világszerte a nevetség tárgya lett a november 8-i Manchester City-Sahtar Donyeck BL-csoportmeccset követően (6-0), mivel megmagyarázhatatlanul nagyot tévedett, amikor a fűben és a saját lábában elbotló Rahem Steerling esése után büntetőt ítélt. A találkozó másnapján a világsajtóban a kritikák kereszttüzébe került - többek között megszólalt a világ korábbi legjobb bírója, aki nyíltan bírálta, de akadt olyan, aki a védelmébe vette a sporit, illetve kiderült az is, hogy saját kollégája lökte a szakadékba a magyar bírót.

A botrányos BL-mérkőzés után, 3 hónappal később ismét nemzetközi kupameccset vezethet Kassai Viktor és csapata, ugyanis az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) döntésének értelmében a 43 éves bíró kapta a Betis és a Rennes összecsapását, amely találkozót csütörtök este 21:00-kor rendeznek meg Sevillában.

A legjobb tizenhat közé jutásért zajló meccs első felvonásán a felek 3–3-as döntetlenre végeztek egymással Franciaországban.

A 43 éves tatabányai születésű játékvezető munkáját az oldalvonal mellett Ring György és Tóth Vencel segítik. A fentebb említett találkozón főnökét "cserbenhagyó" Bognár Tamás és a FIFA-keretbe újonnan bekerülő Berke Balázs az alapvonalak mögött lesz, a negyedik játékvezetői teendőket Berettyán Péter látja el.

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.